Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miből és hogyan csináljak...

Miből és hogyan csináljak állványt hogy forrasztani tudjak pákával?

Figyelt kérdés

Nos az a legnagyobb problémám hogy csak két kezem van, és túl suta vagyok, nem tudok egyedül forrasztani.


Vegyük a legegyszerűbb példát, két drót összeforrasztása forrasztópákával: Ugye van a páka, van az ón, és van a drót. Beónozom mindkét drótot, megfogom a pákát, majd az egyik drótot de nem tudom odailleszteni a másik dróthoz mert a másik odébb mászik, nem marad ott vagy mire kihűlne elmozdul.


A másik ha valami mást akarok pl ledizzóra drótot, a drótot még csak be is tudom fogni valamibe, de a ledizzót semmibe, ha csipesszel fogom meg akkor elmozdul, elcsavarodik más irányba, ha kicsit jobban megszorítom ellövi a csipesz a szoba másik felébe.


Próbáltam ruha és iratcsipesszel is de azok sem jók. A ruhacsipesz szintén ellövi ledet, az irat szintúgy, a drót meg nem marad meg benne úgy ahogy beállítom, vagy kicsúszik, vagy elfordul úgy hogy tuti ne tudjak vele dolgozni.


Testvérem szokott segíteni, de nagyon jó lenne ha egymagam is tudnék vele dolgozni.



2019. márc. 15. 18:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2019. márc. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Harmadik kéznek is szokták nevezni, egyik fórumozó maga barkácsolt ilyet, amihez ilyen flexibilis alkatrészeket használt fel:

[link]

Valamint krokodilcsipeszt rögzített bele.

Én már nem vágok bele ilyenbe valószínűleg, ha már évtizedekig tudtam létezni nélküle.

2019. márc. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 repulo ***** válasza:

Azt hittem, hogy én vagyok csak ilyen szerencsétlenkedő.

Ha valaki megpróbál segíteni, biztos rosszkor remeg meg a keze, vége a barátságnak, házasságnak, vége az egész világnak. :-)

2019. márc. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Maradjunk a két vezeték problémánál:

1: Ha a méretek engedik, a két vezetéket összecsavarod, forrasztando részt a megfelelöen meghajlitott forrasztoon közelébe viszed, megolvasztod az ont, hogy az olvadék ráfusson a forraztando helyre.

2: Ha csak egymás mellé akarod tenni a két vezetéket: Az egyik vezetéket leteszed az asztalra, meghajlitod ugy, hogy kényelmesen hozzáférj, rögzited az asztalon féltéglával (Vagy más nehézséggel:-), másik vezetéket megfogod és odatartod ahogy' csak akarod, pákára ráolvasztasz kellö mennyiségü forraszt, odaviszed a vezetékekhez és összeforrasztod.

2019. márc. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én kis mobil satut használok, amit pillanatszorítóval lehet az asztallap szélére erősíteni. Az egyik darabot befogom a satuba, az onnantól fixen áll, a másikat pedig oda tudom fogni.
2019. márc. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Minekvan ***** válasza:
A saját tapasztalatból a következőket ajánlom: Valószínűleg neked is van egy kombinált fogód. A markolatra húzzál gumit, akár többet is, hogy a pofája jól szorítson. az előre ónozott drótot beszorítod úgy hogy csak a vége lógjon ki. Fogó a súlyánál fogva mereven rögzíti, így szabad lesz a két kezed, tegyél alá kartont vagy kis lécet esetleg NYÁK lapkát, nehogy a lecseppenő ón kárt tegyen.Megjegyzés, vannak nyák-ok amelyeken az alkatrészek kiforrasztása után még visszamarad bőségesen ón, én ezt használom a drótvégek befuttatásához. Vagy esetleg egy más megfelelő súlyú hőálló tárgyal rögzítsd.Lehet olyan eset amikor levegőben kell összeforrasztani,nos a rutin sokat számít,ekkor vagy összecsavarod a végeket még a bevonás előtt, vagy a nagyon makacs rugalmas blankolt végeket egymás mellé téve szorosan egy jóval! vékonyabb rézdróttal pár menettel összefogod. Javaslom hogy használj plusz kolofóniumot vagy más forrasztó gyantát mert így minőségesebb az eredmény, nem oxidálódik és ég az ón.Az általam leírtak egyszerű és gyorsan kivitelezhetőek.Még talán annyit, ha új alkatrészeket szeretnél forrasztani, különösen a kínai cuccokat, különféle sarukat, RCA konnektorokat IC-ket, akkor a legfinomabb csiszolópapírral ajánlatos enyhén megdörzsölni, viszont az aranyozott vagy ezüstözötteket semmikép!
2019. márc. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#4: ha vastagabb a drót így szoktam, de ha nagyon vékonnyal dolgozok mint pl az egerekben vagy usb kábelekben van vagy esetleg még vékonyabbal azokkal nem jó mert akármilyen kicsit sodrom meg könnyen elpattannak :/


#6 Ezt a kombináltfogós dolgot mindenképpen ki fogom próbálni, csak a fogót kell még valami nehéz dologhoz odarögzíteni valahogy mert az a baj hogy van itthon több is de mind nagyon könnyűek.

2019. márc. 15. 20:16
 8/14 A kérdező kommentje:

Illetve azt megtudjátok nekem még mondani, hogy az ilyen csipesznek ami ezen van:


[link]


mi a neve, és hogy egyáltalán lehet-e külön csak olyat kapni valahol?

2019. márc. 15. 20:22
 9/14 Minekvan ***** válasza:
Még az is jó és egyszerű ha van kéznél egy nagyobb csavar két anyával plusz kettő alátét, mondjuk M10-M12 méretben lehet hosszabb 80-100 mm a többit már tudod.
2019. márc. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:#4: ha vastagabb a drót így szoktam, de ha nagyon vékonnyal dolgozok mint pl az egerekben vagy usb kábelekben van vagy esetleg még vékonyabbal azokkal nem jó mert akármilyen kicsit sodrom meg könnyen elpattannak :/"

Nagyon jofej vagy!!! Felteszel kérdést, majd az arra adott válaszra megirod, hogy arra az egészen más esetre gondoltál ami .... Tudod mi a véleményem rolad?????

2019. márc. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!