Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Yamaha NP-12 Vélemény?

Vampirebillyy kérdése:

Yamaha NP-12 Vélemény?

Figyelt kérdés
Kezdő/haladó billentyűs vagyok, és szeretnék venni egy ilyen tipusú szintit, megosztanátok a véleményeteket róla?

2019. márc. 17. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Pont most vettem ilyet.

Nekem van egy elég jó akusztikus pianínóm otthon viszont éjjelente is szerettem volna gyakorolni, illetve gyakran utazom el 1-2-3 hétre, ugyhogy kellett valami extrém hordozható, lehalkítható cucc. 2 kikötésem volt, a dinamikus billentyűzet, illetve szép zongorahang. A célnak kiválóan megfelel.

Azt kell tudni, hogy ez inkább digitális zongora, mint szinti, csak 10 hang van rajta, az elsődleges funkciója a cuccnak a zongorázás, tehát ha szintetizátort akarsz, inkább ajánlom a PSR szériát, ha zongorázni, akkor ezt.

A hátrányai: csak 61 billentyű (a hordozhatóság miatt), van 76 biolentyűs változat is, az NP32; illetve a billentyűk nem súlyozottak, csak félig súlyozottak (a leírás szerint, ami nem teljesen igaz, mert rugósak viszont így is sokkal jobb a játékérzet mint az átlag szintiknek, viszont nem zongoranehézségűek a billentyűk.)

Sokan írják, hogy kicsik a billentyűk ez viszont nettó hülyeség, normál mérteűek a billentyűk, egy oktáv 160mm, 163mm egy átlagos pianínónak, koncertzongoráknak 165 körül van, szóval ha van is különbség, nem észrevehető.

A billentésérzékenység nagyon jó az árkategóriához képest, nagyon szépen lehet zenélni vele, élvezet használni a hangszert.

Ha viszont nagyon komolyan gondolod a zongorázást, és elsődleges hangszernek vennéd, akkor azt ajánlom, hogy valami kalapácsmechanikásat vegyél. Azok se olyanok, mint egy igazi zongora, de jobban meglehet tanulni a zongoratechnikát, billentést rajta. Ha hobbizongorázásra kell, vagy hordozható hangszernek, akkor tökéletes választás, élvezet lesz zenélni rajta.

Vannak egyéb funckciói, pl lehet ötvözni 2 hangszínt, lehet visszhang efektet rakni a hangzásba, transzponálni tud, oktávot eltolni tud, hangolni lehet, midiként lehet használni. Pedált viszont vegyél hozzá mindenképp.

Összeségében annyit mondok, hogy egész jó hangszer, ár/érték arányban pedig nagyon jó hangszer, ha kell egy könnyen szállítható digit.zongora.

2019. márc. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Uhh köszönöm szépen a választ, sokat segitettél!!
2019. márc. 20. 19:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Szívesen. Hogy döntöttél?:)
2019. márc. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát elég komolyan gondolom a zongorásást, nem csak hobbi szinten csinálnám.

Úgy gondoltam, hogy megtanulás céljából jó lesz ez a digitális zongora, később pedig szeretnék venni egy akusztikus zongorát, vagy egy sokkal komolyabb digitális hangszert, hamár megy annyira:D

2019. márc. 21. 12:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát, lehet vele szépen zenélni ez tény, szóval ha nem akarsz profi lenni, akkor jó lesz ez a hangszer egyelőre. Sok sikert! Majd írd le mit gondolsz róla, ha megvan! :)
2019. márc. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi!:)
2019. márc. 22. 00:12
 7/7 Jávorkai György válasza:
Sziasztok! Én is egy ilyen hangszer vásárlása előtt állok. Minden tekintetben tetszik, csak egy dolog nem egyértelmű. Lehet ezzel a hangszerrel számítógépen DAW szoftvereket (Cubase, ProTools ...) illetve virtuális hangszereket vezérelni?
2020. ápr. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!