Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ohm meg eroltetem a hifit?

Electra15 kérdése:

Ohm meg eroltetem a hifit?

Figyelt kérdés

Az lenne a kerdesem hogy meg eroltettem a hifimet ?

Van egy Sony MHC RG440S

Aminek ugye 3 kimenete van hangszoronak

2 kevero es egy sub

A 2 keveron van 2db 150W 6 OHM Sony kevero illetve 2db mely ami 4ohm kb 100W

1 kimeneten 1db 6ohm sony es egy 4OHm mely

Masikon ugyan igy

A hifi alapbol 6-16ohm.

Nem eroltettem meg ?

Azt hozza teszem hogy nem melegszik illetve nem kapcsol le tele van vedelemel. Igy ahogy van mennyi OHM jon ki parhuzamosan vannak kotve

Elore is koszi



2019. márc. 18. 06:28
 1/4 anonim ***** válasza:
kicaitvzavaros ahogy irsz, de attol fugg hogy kototted, sorba vagy parhuzamosan. ha sorba kotod az ohmszam osszeadodik, ha parhuzamosan akkor megkevesebb lesz. minel alacsonyabb az ohmszam annal jobban terheled vele az erositot. ez nem jelenti azt hogy tonkre fog menni, plane ha nem hallgatod hangosan. en hasznaltam mar tiedhez hasonlo 6-16 ajanlott ohmszamu erositot tartosan 2 ohmos terhelessel is. igaz az melegedett azert :) de nem hallgattam hangosan. elvoltam.vele.
2019. márc. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Aminek ugye 3 kimenete van hangszoronak

2 kevero es egy sub"


Azaz bal, jobb és a mélysugárzó, szép magyarsággal.

Azaz nem tudom, honnan vetted ezt a "keverő" butaságot, de az jól látszik, hogy az eredeti 3 db hangszóró helyett kötögetsz rá, valószínűleg párhuzamosan, ha tudod mit jelent.


Ne kötögess rá semmit, ami nem oda tartozik gyárilag, mert ez túlterhelés!

2019. márc. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen tudom irtam parhuzamosan vannak

Amugy van vedelem benne illetve ha le is eg akkor csak az ellenalas eg le mert csak azt terheli szerintem, nem ? Az meg nem draga illetve kb 1,5 eve igy van es semmi baja

2019. márc. 18. 08:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Hasonlókat javítottam valamikor, de nem tudom, milyen ellenállásról beszélsz.

Azt tudom, hogy laikusok szoktak emlegetni ilyeneket, butasági alapon.

Rengeteg ellenállás van benne egyébként, de túlterheléstől a végfokozat szokott tönkremenni, ami ezeknél IC általában.

2019. márc. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!