Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy hp laptop monitor csere...

Egy hp laptop monitor csere közben szikrázótt a csatlakozó azóta nem indul a laptop csak a hűtőt pörgeti. Lehet valamit csinálni vele vagy kuka?

Figyelt kérdés

2019. márc. 20. 18:23
 1/8 repulo ***** válasza:
Szerviz.
2019. márc. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valószínű rövidre zártad, így kuka az alaplap.

De te nem vetted ki az akksit mielőtt szereltél? :D

2019. márc. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajna okos voltam :D meg siettem. Reméltem azért hátha van valami okosság.
2019. márc. 20. 18:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Normális esetben nem is szikrázhatott volna, _ha_ a laptop földeléses dugóval csatlakozik egy közös elosztóba, meg a monitor is.

Ebben az esetben laptop GND és a monitor GND eleve rövidzárban van egymással, azaz közös, azaz nincs feszültségkülönbség. Szabadon dugdosható a jelkábel ilyenkor, akár HDMI vagy D-sub.

Tehát, hogyan is sikerült ezt összehozni?

2019. márc. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Normális esetben nem is szikrázhatott volna,"

Nem normális eset volt, és szikrázott.

Viszont házi módszerek itt nem segítenek.

A szervizes sem biztos, ott csak fő részegységeket cserélnek, persze nem olcsón. A HP szakszerviz esetleg tudna megoldást, de gazdaságilag nem jellemző hogy megérné bevállalni.

Elpusztulhatott a videókártya is, meg akár a táp is meghibásodhatott. Ha a hűtő megy, akkor az alaplapon megy a kommunikáció egy része legalább, elvileg diagnosztizálni is lehet, de csodára ne várj. Olcsó megoldás nincs.

2019. márc. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

# 5

Kicsit félreérted a helyzetet. Azon kívül, hogy nem téged kérdeztelek, ami persze nem ritka ilyen helyeken, hogy ez nem gátol egyeseket az illetéktelen dumákban.

Mint szerviztulajdonos kérdeztem a kérdezőt, ugyanis egy szakmabeli kicsit másképp gondolkodik ilyenkor, mint magadfajta tapasztalatlan laikusok.

Engem az okok és tapasztalatok, tanulságok levonása érdekel általában, ilyen és hasonló esetekben.

2019. márc. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Mint szerviztulajdonos kérdeztem a kérdezőt, ugyanis egy szakmabeli kicsit másképp gondolkodik ilyenkor, mint magadfajta tapasztalatlan laikusok.


Engem az okok és tapasztalatok, tanulságok levonása érdekel általában, ilyen és hasonló esetekben."


A kérdezőt meg az érdekli, hogyan működhetne újra a cucca, és nem az hogy szerviztulajdonos vagy-e, amit jellemzően minden hozzászólásodban olvashatunk szerencsére, így esély sincs arra hogy elfelejtkezzünk róla. Ezúton is gratulálunk hozzá.

2019. márc. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, így próbálom érzékeltetni, hogy amiket írok, azt úgy kell értelmezni, hogy profi szakember írta, aki mellesleg több évtizede van az elektronikai szakmában, tehát kerüljük el azokat a felesleges köröket, amikor amatőrnek nézik az embert.

Trollkodást pedig nyugodtan befejezheted, én nem szóltam hozzád, te kötöttél belém, de tök feleslegesen.


Normális vagy ember, a fórumok úgy működnek, hogy ami tapasztalatot szerzünk némelyik kérdezőktől, azt sok esetben később továbbadjuk egy másik fórumozónak, akinek segítünk ezáltal.

Ja, te nem, de én kérek elnézést, 20 év alatt rengeteget tanultam azáltal, hogy fórumokon válaszolok másoknak.

Úgyhogy te nekem ne magyarázz, magas ez neked kispajtás...

2019. márc. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!