Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen hangszórót vegyek a...

Milyen hangszórót vegyek a kalaptartóba?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egyszerű eset az biztos. :D


Csak a kalaptartóba akarok két komolyabb hangszórót, előre semmit.

Nem szeretem a magas hangokat és a túl hangos zajokat sem.

Szép, kellemes mély hangzást szeretem a zenékben elsősorban. Tudom vegyek egy szubot hátra és hallgassam azt. :D

Ez így nem jó azt is tudom kellenek a közép és magas hangok is.

Szóval egy koaxiális vagy egy komponens hangszóró párt vegyek hátra?

A komponens felé hajlok inkább de félek élvezhetetlen lesz a zene. Vagy ad az valami magashangot is?

Vélemény, tapasztalat?



2019. márc. 30. 06:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Komponensnek a több tagból álló készletet nevezik, ha megnézzük a Google találatait (mély + magas + hangváltó).

Amelyik hangszórónak a közepébe van építve a magas, vagy ovál esetében közép és magas, azt pedig én szélessávúnak nevezném.

Ezek nyilván adnak magasat is.

Nekem is van szélessávú ovál, amit a kalaptartóba épített egy korábbi, háromajtós autóm előző tulajdonosa. De akusztikailag nem volt valami kellemes hangzású, ebben szerepe lehet az üvegre irányuló, onnan visszaverődő hanghullámoknak, vagy tölcsérhatásnak, vagy kitudja, de a mélyeket is elég furán tolta.

Másrészt nekem kellemetlen is lett volna, mert akkoriban sok képcsöves TV-t javítottam és szállítottam, a hangszórók egyszerűen útban lettek volna. Fontosabb volt, hogy a kalaptartót bármikor egyszerűen ki tudjam kapni, illetve alatta is elférjenek a TV-k.

Ezért a hangszórókat beépítettem hátul oldalra, a mélyhangzás úgyis szinte vállalhatatlan volt, de legalább – hanganyagtól függően – elment nagyjából. Lehetett döngetni is, csak válogatós volt az egyes zenék között, amikor bizonyos mélyekre betorzított, másoknál megtáltosodott.

Sokat javított viszont a térhatáson, amikor elől, a szélvédő alatti gyári helyekre beépítettem egy pár "csipogót". Kellemes, szellősebb, egész teret betöltő hangzást kaptam ezáltal.

2019. márc. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Természetesen a kivágott kalaptartót nem hagytam úgy lyukasan, megoldottam az esztétikus eltakarását.
2019. márc. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egy Suzuki Swift sedan-om van.

Elől a műszerfal alatt van egy 10-centis hangszórónak hely.

Hátul a kalaptartót kicsit szét fogom vágni mert szereztem egy 16x23-as Pioneer ovál hangszórót.


Ezel a gondom meg van oldava, de sok helyen olvastam hogy ha hátul van csak hangszóró akkor szar a hang. Na majd kiderül.

Lehet veszek egy 10 centis mélyet előre a műszerfalba.

2019. márc. 30. 17:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben egy megoldás elfogadható, az első ajtókba mdf gyűrűvel 16 cm-es komponens szettet kell beépíteni, hátulra pedig egy kis dobozban 25cm-es nyomót, és az egészet erősítőről hajtani. Bontóban kell venni egy pár ajtó burkolatot, amit kivághatsz. Minden más megoldás kompromisszum.
2019. ápr. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egy ilyen 16-os szett kb 15 ezer, és akkor már az ajtót is burkolni kellene belülről + én ezt nem tudom megcsinálni.

Akkor vegyek egy mélyládát hátra + erősítő...

Ha ennyi felesleges pénzem lenne, akkor nem Suzukit vettem volna, de azért köszi az ötletet. :D

2019. ápr. 1. 13:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha egy pár ovált megveszel, mondjuk 20-ért, annyiból veszel hangszórót, mdf lapot meg ragasztót, és megcsinálod, már az is sokkal jobb.
2019. ápr. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!