Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Autónak akkumulátorát milyen...

Autónak akkumulátorát milyen eszközzel lehet korlátozni szigorúan 12v-ra egy külön ágon?

Figyelt kérdés
2019. márc. 30. 19:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mármint az akku feszültségét egy stabilizátorral, ami lehet lineáris (disszipatív) vagy kapcsolóüzemű step down konverter.

Cél határozza meg az eszközt, célt pedig nem írtál.

2019. márc. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
LED szalag üzemeltetésére kell.
2019. márc. 30. 20:45
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Abból sem mindegy, mennyi áramot igényel, de 5 A-ig megfelel egy ilyen kis konverter:

[link]

Ennek sajátossága, hogy FET-kapcsolós lévén akár 12,1 V-ból is csinál 12 V-ot.

Ami a lineáris szabályzóknál probléma általában, hogy nagyobb különbözetet igényel, ennél nem gond.

2019. márc. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Zárlatvédelemre gondolsz?

Egyébként minek kell az áramkorlát, hiszen egy 12 voltos ledszalag minden továbbbi nélkül ráköthető.

Ha az a gondod hogy a rendszer feszültsége magasabb mint 12 volt, 0,8 V-ot tudsz ejteni egy vele sorba kötött diódával.

Pl. ha 13,6 V a feszültséged, akkor 2 diódával le is mentél 12-re.

2019. márc. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A 12 V nem áramkorlát, hanem feszültségkorlát.

LED-szalagok akkus direkt üzemét pedig kerülni szokták azok, akik már kinyírtak pár LED-szalagot.

Diódás ejtés nem stabilizál, viszont disszipál, az elfűtött veszteség pedig áramfüggő.

Ez pláne érdekes lehet, ha a kérdező véletlenül azonos azzal, aki pár napja olyan LED-világításról érdeklődött, ahol számít az akkuból kivehető energia / időtartam viszonya is.

Az általam linkelt DC-konverter nagyon keveset pazarol, legjobb ilyen szempontból.

2019. márc. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Nem én tettem fel előzőleg kérdést.
2019. márc. 31. 20:59
 7/12 anonim ***** válasza:

"Nem én tettem fel előzőleg kérdést."

Attól még elmondhatnád miről van szó konkrétan, hogy ne kelljen találgatni.

2019. márc. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Autó csomagtartójába szeretnék led szalagot tenni, hogy többet lássak. A led szalag érzékeny a feszültségre, szóval annak nem körülbelül kell lennie 12v-nak. Amit a 2. válaszoló linkelt, az meg is felel nekem.
2019. ápr. 1. 07:16
 9/12 anonim ***** válasza:

" A led szalag érzékeny a feszültségre, szóval annak nem körülbelül kell lennie 12v-nak. "

Havi átlagban mennyit van nyitva a csomagtartó?

Ha nem raksz rá semmit, akkor is 10 év garantált élettartam. Az enyém kb 7 és fél éve megy, csak rá van kötve és keész. Fosok is tőle hogy 3-4 év múlva tönkremegy és vehetek megint egy méter ledszalagot ...

2019. ápr. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Itt ugyanaz olcsóbb:

[link]

2019. ápr. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!