Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy gép 2 monitor. Hogy legyen?

Valaki aki nem kérdése:

Egy gép 2 monitor. Hogy legyen?

Figyelt kérdés

Szóval az lenne a helyzet, hogy van ügye 2 monitorom mind a kettő VGA-s, a videókártyámon van HDMI, DVI-D és Display Port bemenet a mostani monitorom a HDMI-t használja átalakítóval értelemszerűen. Na és itt jön a kérdés, lehet hülyeség de megkérdem, ha szeretném használni a másik monitort a videókártyához kéne csatlakoztatni vagy az alaplap HDMI bemenetéhez?

Melyik lenne jobb?



2019. ápr. 8. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp a videókártya bemenetbe mindkét monitort, hiszen azt a videókártyát használod. Én nem tudok ilyenről hogy alaplap bemenetet lehet használni úgy hogy a videókártyából jön a jel, és ráadásul a másik monitorod meg a videókártyából kapja a jelet.


Nekem is kettő VGA monitorom van, egy HDMI - VGA és egy DVI-I - VGA adaptert használok, a videókártyából. Neked nem tudom milyen megoldás lenne lehetséges mivel nem megfelelőek a portok, nem tudom ilyen adapterek léteznek-e.


Biztos nincs

2019. ápr. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Biztos nincs DVI-I a videókártyádon? Az lenne a legegyszerűbb, legolcsóbb adapter. Vannak aktív DVI-D adapterek is, meg ahogy látom akad DisplayPort is, de hát ezek további kérdéseket vetnek fel.
2019. ápr. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha van külön videokártyád, akkor mindig oda kell csatlakoztatni a monitort, ez nem opcionális.

Létezik néhány 100 forintért ,dvi-hdmi adapter, azzal működni fog az aktív átalakító.

2019. ápr. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ha van külön videokártyád, akkor mindig oda kell csatlakoztatni a monitort, ez nem opcionális."


Azoknak nem opcionális, akik nem tudják, hogy a kártya behelyezésekor ugyan letiltódik az alaplapi kimenet (nem bemenet!), de ha elolvasnák az alaplapjuk dokumentációját, akkor rájöhetnének, hogyan kell engedélyezni azt is.

Meg azt sem tudjuk, milyen kimenet van az alaplapon, csak HDMI?

Szokjatok le arról, hogy a kimenet és bemenet fogalmát folyton felcserélitek!

Mit nem lehet azon felfogni, hogy onnan jön ki a jel és a monitorba megy be?

Ez már egyenesen ostobaság!

2019. ápr. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egy Gigabyte GTX 1050ti-om van
2019. ápr. 9. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!