Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vettem egy okos izzót (Xiaomi...

Vettem egy okos izzót (Xiaomi Yeelight), és ha a villany kapcsoló fel van kapcsolva de az izzó nem akkor fogyaszt-e áramot?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 10. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Nyilván van benne valamilyen elektronika, ami fogyaszt valami minimálisat.
2019. ápr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Jelentéktelen a készenléti áramfelvétel, amit detektálhatsz a készenléti (semmi) melegedésből is.

Nekem mozgásérzékelővel egybeépített E27 van, aminek a belső konstrukcióját is megfigyeltem, ez alapján mondom, hogy elfelejtheted az aggódást.

Szakmabeliek részére elmondanám, van benne egy áramgenerátoros kis tápegység, aminek terhelés nélkül felugrik a feszültsége majdnem 40 V-ig.

Ebből állítja elő egy 7805 a PIR állandó tápfeszültségét.

Amikor a LED-sort bekapcsolja egy tranzisztor, a főtáp akkor megy át áramgenerátoros módba, feszültség lejjebb esik, innen kezdve a LED-ek áramát stabilizálja.

2019. ápr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
Valamennyit fogyaszt, nyilván, de az a kerekítési hiba szintjét súrolja az áramszámládon.
2019. ápr. 11. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kezdenék külön topikot, tudtok róla esetleg, hogy hova tűntek a Yeelight okos izzók a magyar kínálatból? Tavaly áprilisban vettem egy Xiaomi RGB izzót, amit nagyon szerettem az asztali lámpámban, most bővíteném a világítási rendszert többel, de meglepődve tapasztalom, hogy senki nem forgalmazza már.

Mindenhol csak a túlárazott Hue-t látom meg no name kínai lomokat.

Tudtok esetleg alternatívát?

2021. jan. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!