Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kamerarendszer monitorát szét...

Kamerarendszer monitorát szét lehet szedni?

Figyelt kérdés

Adott egy 4 kamerás rendszer. Régi típus, ami BNC és 12V-os csatlakozóval működik. A monitora a régi típusú, képcsöves.

Van azonban egy video kimenete, amivel a rendes, lapos tvre tudom kötni a képet.

Kihajítanám a képcsöves részt oly módon, hogy egy kisebb dobozba szerelném az elektronikát. A képcső kuka, a kapcsolók az új dobozba kezelhető módon beszerelve. Eddig oké.

Ott akadtam el, hogy a képcső hátuljára menő csatlakozóval mit tegyek? Simán levághatom és a kábelek végét szigszallagozhatom?

Jó az elképzelésem?

Köszönöm.



2019. ápr. 16. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
De mi szükség van erre, ha a BNC-csatlakozón is szabványos NTSC vagy PAL kompozitjel megy be, ami a dugó levágásával vagy egy BNC-RCA átalakítóval is használható lenne esetleg?
2019. ápr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyébként a képcső anódjára menő nagyfeszültséget nem olyan egyszerű leszigetelni, mert hajlamos áthúzni (hacsak nem öntöd ki Gumiám vagy hasonlóval), illetve terheletlenül hagyva a sorvégtrafón belül is feljebb szökik a feszültség, emiatt zárlatossá válhat később bármikor.

Egyszerűbb lenne a sorvégtranzisztor kiforrasztásával leállítani a nagyfeszültség generálását is, illetve az eltérítés felesleges működését, energiafogyasztását, melegedését.

2019. ápr. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fotó?
2019. ápr. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1-esnek: Azért, mert a házban lévő elektronika oldja meg, hogy a négy kamera képe, egyszerre látszódjon.


2-esnek: Ettől tartottam :O/ Köszönöm

2019. ápr. 16. 13:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Inkább itt kérdezz, tuti választ kapsz:

[link]

2019. ápr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

# 5

Ennyi erővel az összes itteni elektronikai kérdést át lehetne irányítani.

Az egy másik fórum, tele olyan szarjankókkal, akik butaságokat szívesen lefirkálnak, de ha szóvá teszem, akkor még neki áll feljebb, utána meg jön kiskirály moderátor, aki az én szakmai hozzászólásom (is) törli, pofátlanul semmibe véve a munkát, amit abba fektettem.

Másrészt a #1-2 hozzászólásban lényeget leírtam: sorvégtranzisztort egyszerűen ki kell kapni, rutinmunka.

Ez általában nem jár a bemeneti áramkörök leállásával, viszont leáll az eltérítés stb., pont ez a cél.

2019. ápr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!