Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések

A kérdés

Vizes lett a konnektor, mit csináljak? (bővebben lent)

Fürdőszoba takarítása közben víz folyt az egyik konnektorba, és rögtön elment az áram mindenhol a lakásban (az épület többi részén van áram). A biztosítékot nem csapata le, de ki-, majd bekapcsoltam a fő biztosítékot, aztán a többi biztosítékot is egyenként, szétszedtem a konnektort és szárítani kezdtem, semmi. Még mindig nincs áram a lakásban. Mit csináljak?

Keress kérdéseket hasonló témákban: konnektor, áram, víz, lakás

ápr. 16. 14:13  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Áram nélkül aztán marha sok értelme lenne belenyúlni te zseni. Ha már ennyire trollkodni akarsz legalább ne legyél ilyen hülye hozzá.

# 1/10Időpont ápr. 16. 14:40 Privát üzenet
repulo nevű felhasználó válasza:

Ha panelban, társasházban laksz, biztos nem a szomszédét kapcsolgattad?

Olvadó biztosíték nincs valahol?

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont ápr. 16. 14:43 Privát üzenet
Én hívnék egy villanyszerelőt.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont ápr. 16. 14:46 Privát üzenet

Szakemberhez kell fordulni te hüIye... Nem pedig gyakorin várni a megváltást. . .

Ez kb olyan, mint amikor a beteg itt irogat le pár tünetet az helyett, hogy orvoshoz menne.

Rá pár hónappal elhunyt...

A válaszíró 47%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont ápr. 17. 05:50 Privát üzenet
Nem a biztosítékot kell visszanyomni, hanem az FI relét, mert valószínűleg az oldott le. A kismegszakító még akkor sem biztos hogy leold, ha egy hosszabbítót egy vödör vízbe lógatsz. Ha kiszáradt a konnektor vissza lehet kapcsolni, de célszerű lenne azért kiszedni, és desztillált vízzel, vagy alkohollal átmosni, hogy ne korrodálódjon se az aljzat, se az érintkezés.

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont ápr. 17. 12:34 Privát üzenet

"Nem a biztosítékot kell visszanyomni, hanem az FI relét"

Szomszéd is utóbbit nyomogatta, csak ő biztosítéknak nevezte.

Kör bezárul.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont ápr. 17. 13:34 Privát üzenet

Fi relél ment volna le, a ház többi részén se lenne biszera. kötéseket kell megnéz(ET)ni!

vill. szer.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont ápr. 17. 16:47 Privát üzenet

* sorry, figyelmetlenül olvasam!

de ha a kismegszkítók fi-relé, olvadóbiztosíték (nem tudom, hogy van biztosítca a hálózat) üzem àllapotban vannak, akkor is valamelyik kötés szállt el.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont ápr. 17. 16:50 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nyugalom emberek mindenkinek köszönöm a segítséget, sikerült megoldanom kb. fél órára rá hogy kiírtam ezt a kérdést. Elpattant egy biztosíték a kapcsolódobozon belül, csak vissza kellett kötni. Villanyszerelőt meg már hívtam akkor amikor sem a szárítás, sem a biztosíték visszakapcsolása nem segített, csak azért magam is értek annyira az elektromossághoz hogy legalább megnézzem mi van ameddig kitérnek.

# 9/10Időpont ápr. 18. 17:57 Privát üzenet
Az az FI relé volt.

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont ápr. 24. 22:09 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Franciaországban kell használni konnektor átalakítót, vagy ugyanolyan, mint a magyar?
Ennek a dugaljnak a fém részét érinteni nem veszélyes?
Kilazult, lötyögő konnektor amiben - miután kilazult - nincs áram (régi fajta, még a '80-as évekből) az okozhat zárlatot és tüzet?
Ez a túlterhelés jele lehet? Vagy mitől fordulhat ez elő?
Elektro szmog - Hogyan van áram a kikapcsolt fogyasztóban?
Az konnektorba be van dugva egy mini elosztó, ami 3 konektrort ad pluszba, az egyikbe bevolt dugva a telefon töltője, és mikor bedugtam mellé egy hosszú elosztót, az egész házban...

Kérdések az Elektronikus eszközök rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!