Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vizes lett a konnektor, mit...

Vizes lett a konnektor, mit csináljak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Fürdőszoba takarítása közben víz folyt az egyik konnektorba, és rögtön elment az áram mindenhol a lakásban (az épület többi részén van áram). A biztosítékot nem csapata le, de ki-, majd bekapcsoltam a fő biztosítékot, aztán a többi biztosítékot is egyenként, szétszedtem a konnektort és szárítani kezdtem, semmi. Még mindig nincs áram a lakásban. Mit csináljak?

2019. ápr. 16. 14:13
 1/10 A kérdező kommentje:
Áram nélkül aztán marha sok értelme lenne belenyúlni te zseni. Ha már ennyire trollkodni akarsz legalább ne legyél ilyen hülye hozzá.
2019. ápr. 16. 14:40
 2/10 repulo ***** válasza:

Ha panelban, társasházban laksz, biztos nem a szomszédét kapcsolgattad?

Olvadó biztosíték nincs valahol?

2019. ápr. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én hívnék egy villanyszerelőt.
2019. ápr. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Szakemberhez kell fordulni te hüIye... Nem pedig gyakorin várni a megváltást. . .


Ez kb olyan, mint amikor a beteg itt irogat le pár tünetet az helyett, hogy orvoshoz menne.

Rá pár hónappal elhunyt...

2019. ápr. 17. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem a biztosítékot kell visszanyomni, hanem az FI relét, mert valószínűleg az oldott le. A kismegszakító még akkor sem biztos hogy leold, ha egy hosszabbítót egy vödör vízbe lógatsz. Ha kiszáradt a konnektor vissza lehet kapcsolni, de célszerű lenne azért kiszedni, és desztillált vízzel, vagy alkohollal átmosni, hogy ne korrodálódjon se az aljzat, se az érintkezés.
2019. ápr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Nem a biztosítékot kell visszanyomni, hanem az FI relét"

Szomszéd is utóbbit nyomogatta, csak ő biztosítéknak nevezte.

Kör bezárul.

2019. ápr. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Fi relél ment volna le, a ház többi részén se lenne biszera. kötéseket kell megnéz(ET)ni!

vill. szer.

2019. ápr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

* sorry, figyelmetlenül olvasam!

de ha a kismegszkítók fi-relé, olvadóbiztosíték (nem tudom, hogy van biztosítca a hálózat) üzem àllapotban vannak, akkor is valamelyik kötés szállt el.

2019. ápr. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nyugalom emberek mindenkinek köszönöm a segítséget, sikerült megoldanom kb. fél órára rá hogy kiírtam ezt a kérdést. Elpattant egy biztosíték a kapcsolódobozon belül, csak vissza kellett kötni. Villanyszerelőt meg már hívtam akkor amikor sem a szárítás, sem a biztosíték visszakapcsolása nem segített, csak azért magam is értek annyira az elektromossághoz hogy legalább megnézzem mi van ameddig kitérnek.
2019. ápr. 18. 17:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Az az FI relé volt.
2019. ápr. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!