Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Céges emailünkbe valaki...

Céges emailünkbe valaki belépett a jelszó-emlékeztető segítségével, érdemes feljelentést tenni?

Figyelt kérdés

A hülye tesóm ilyet állított be rajta, hogy mi anyám neve... Persze, hogy be tudott... Én is ugyanezzel a jelszó-emlékeztetővel szereztem vissza.


Nem zárt ki, szerintem azt nem is szerette volna (kiveszi a jelszó-emlékeztetőt, megoldhatta volna), így visszaszerüztük, plusz mindent megváltoztattam. Gagyi freemail rádásup, nem tudok belőle kinyerni semmit.


Szerintem nem akart semmi nagyobb visszaélést. De ha valaki ennyire hülye, akkor én is beléptem volna.


Rendőrség érdemes, főleg így húsvét előtt? Visszaélés nem történt.



#jelszó-emlékeztető
2019. ápr. 18. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

"Rendőrség érdemes, főleg így húsvét előtt?"


Te el is olvasod amit írsz?

A rendőröknek mit mondanál?

Túl könnyű volt a jelszó és valaki megnézte a leveleidet?

2019. ápr. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Levéltitok megsértése...


Nem én találom ki, amúgy nincs is értelme...


1 év felfüggesztettet adnak ilyenekért, nem én találom ki és mivel cégről van szó, lehet érdmes belekezdeni.

2019. ápr. 18. 23:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Alapismeretek 1: A szar freemailt magánlevelezésre sem használjuk, nemhogy cégesre.

Alapismeretek 2: Ezekre a barom "emlékeztető", "titkos kérdés", stb. sose adunk meg semmit, mert mindenki látja.

Egyébként honnan tudod, hogy valaki belépett, nem csak arról van szó, hogy valamelyikőtök jelszót váltott, aztán elfelejtette? Bocs, de aki 2019-ben freemailt használ, abból kinézem.

Amúgy ha anyád nincs fenn ismerősödként facebookon, meg ilyenek, akkor ismeretségi körben kell elkezdeni gyanakodni.

2019. ápr. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem, nem mi változtattuk meg.


Na de megúsztuk.

2019. ápr. 18. 23:37
 5/8 A kérdező kommentje:

Orvos a tesóm, plusz még szálláshely kiadással foglalkozunk. Igazáből ő, mert én nem vagyok benne, csak néha ügyeket intézek.


Felvilágosítottam.

2019. ápr. 18. 23:47
 6/8 anonim ***** válasza:
29%

Vicces, hogy folyton a testvéredet hülyézed, pedig korábban azt írtad, hogy te is szerezted már meg a jelszót az emlékeztetőn keresztül. Szóval tisztában voltál a biztonság hiányával, nyilván a Freemail használattal is, mégsem csináltál semmit. Nem váltottál domaint és nem törölted a kérdést sem. Amennyire mi tudjuk, a testvéred lehet csak nem ért hozzá, nem szégyen az, te viszont úgy adod elő, mintha nagyon okos és hozzáértő lennél, mégsem tettél semmit. Akkor ki is a főbűnös?


Nem, nem tudsz feljelentést tenni, mert nem történt illegális tevékenység. Nem használt semmilyen tiltott eszközt a belépéshez, csupán a rendszer által felkínált eszközöket használta rendeltetésszerűen. Ez nem bűn, elmondásod szerint te is tettél már így.

2019. ápr. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem, én csak így szereztem vissza a fiókot, miután XY bejutott...


Ok.

2019. ápr. 19. 07:03
 8/8 anonim ***** válasza:
62%

#1

Hozzászólásod azért nem állja meg a helyét, mert a behatolás egyszerűsége senkit nem jogosít fel, ugyanúgy bűncselekménynek számít.

Ld. azok az hírek, amikor valaki talált egy telefont a villamoson stb. és eltulajdonította, milyen egyszerű.

Csak néha megtalálják az ilyet is és akkor felelnie kell, amiért nem gondoskodott a leadásról / visszajuttatásról, ami egyébként kötelessége lett volna.

2019. ápr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!