Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A konnektorban hagyott, de a...

A konnektorban hagyott, de a telefonra/laptopra nem bedugott tolto ugyanugy fogyasztja az aramot, mintha csatlakozva lenne vagy akkor nem fogyaszt semmit, hiaba van be dugva az egyik oldala?

Figyelt kérdés
kicsit bonyinak hangzik a kerdes de gondolom ertitek
2019. ápr. 27. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem fogyasztja az áramot, amit mellesleg a hőtermelés is indikál.

Ha fogyasztana, azt hová tenné? El kellene fűtenie.

Sőt, már régóta kitalálták a burst-módú PWM tápvezérlést, ami azt jelenti, hogy terhelés nélkül csak rövid impulzuscsomagokkal működik a tápegység, ami épp csak a készenléti feszültség fenntartásához szükséges.

Burst-mód ismertetőjele a tápegység halk kattogó hangja, ha a füledhez teszed.

Ezzel a megoldással az energiafogyasztás annyira elhanyagolható, hogy szinte nincs is.

2019. ápr. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az újabb (mondjuk 15 évnél fiatalabb), jó minőségű dugasztápok, telefontöltők, laptoptöltők semmit nem fogyasztanak.


A régebbiek vagy az olcsó, kínai utánzatok viszont fogyaszthatnak 1-2 W-t.

2019. ápr. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bubuka508 ***** válasza:
0%

Fogyaszt valamennyit mindegyik, még ha a korszerűbbek csak tized wattokat is, ne hallgass a sok okostojásra. A régebbiek többet is. De nem is az a lényeg, az áramfogyasztás szempontjából az újabbak fogyasztásának nincs jelentősége, hanem anélkül is van két szempont, ami miatt nem ajánlatos feleslegesen bedugva tartani őket:


1. ha az elektronikájuk meghibásodik és zárlat

keletkezik, leéghet még a ház is. Márpedig bejöhet

egy váratlan hiba, bármi bármikor elromolhat, amit

ember csinált.


2. ha vihar van, akkor a villám agyonvághatja őket.

2019. ápr. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#1 hozzászólásomban (ezen fórum szintjét is tekintve), nem akartam részletekbe menni, hogy fizikailag nem 0 W fogyasztásról beszéltem és vannak régebbi szerkezetek is, aminek viszont érezheted a melegedését is, ebből következtethetsz a készenléti energiafogyasztásra.

Mai korszerű laptoptápot tételeztem fel, ami burst-módban gyakorlatilag nem fogyaszt talán még tizedvattokat sem.

Egyszerűen nem találsz benne alkatrészt, ami csak langyos is lenne, semmi hő nem érzékelhető ennél a technikánál.

Semmi hő megtermelése pedig semmi forintba kerül.

Persze, az elképzelhető, hogy 1 év alatt talán 2 forintot is kidobsz az ablakon.

2019. ápr. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bubuka508 ***** válasza:
Én sem a villanyszámla kifizethetetlenségéről írtam, hanem arról, hogy tönkremehet, akár villámtól, akár csak úgy. Semmi nem tökéletes, amit ember csinált, mert az ember sem az. És minél intelligensebb egy készülék működés közben, annál unintelligensebb tud lenni, ha elromlik. Ergo: ha nincs rá szükség, ne legyen bedugva, ill. a hosszabbító, vagy konnektor, amiben van, legyen kikapcsolva. Slussz.
2019. ápr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!