Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Laptopot szeretnek vásárolni,...

Laptopot szeretnek vásárolni, szerintetek a macOS vagy a Windows lenne-e jobb választás?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez örök vita, emiatt inkább pozitív/negatív tapasztalatokat szeretnek kérni, ha van valakinek 🙂


A telefonom és az tablagepem is Apple termek, de nem tudom, hogy laptopban minden szempontból megérne-e nekem, bár a másik 2 termékkel teljesen meg vagyok elégedve


Pár szempont:


- kb. 300.000 Ft-ert szeretnek venni

- egyetemre használnám, szóval a word, Excel, ppt, prezi talán a legfontosabb, ami kelleni fog (nem tervező szakra megyek, szóval ha esetleg ott lenne plusz program, az nem jatszik)

- illetve ilyen alap dolgokra, mint filmnezes, Fb, stb… szeretném használni

- játszani nem fogok rajta, ez biztos, szóval ez nem jatszik tulajdonképpen, mint szempont



Kérem, hogy aki magyon Windows/macOS ellenes, az próbáljon ovjektiven hozzáállni, köszi 🙂



2019. máj. 7. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően ha mindened apple, és nem is tervezel ezen változtatni, akkor jó választás a mac. Minden egyéb esetben...inkább a vicc kategória. Egy szimpla pendrive is csak áralakítóval megy vele, amíg használtunk mac-et rengeteget szoptunk azzal is, hogy nem kéri az adott HDMI átalakítót (pl prezentációnál) vagy épp nem tetszik neki maga a projector, sőt olyan is volt, hogy azért nem ismerte fel a pendrive-ot mert windows alatt volt formázva. Az apple termékekkel egy baj van: Maga az Apple... Az, hogy nem teszik kompatibilissé a saját cuccaikon kívül semmivel. Ha minden eszközöd apple, és az is marad, akkor a saját kis ökoszisztémájában egész szépen elboldogul.


A Windows bár kevésbé hülyebiztos, (de ez azért nem kellene problémát jelentsen- hozzátenném, hogy sokaknak azonban jelent...) szintén egy tök jó rendszer. A windows 10 óta már arra sem lehet panasz, hogy túl erőforrásigényes. A frissítések telepítése kissé rizikósabb, hiszen nem specifikusan a te számítógépedre készül.

Ezekre a dolgokra szinte mindegy melyiket választod, de ennyiből "csak" egy macbook air jön ki, ami azért nem olyan nagy szám. Jobb annál egy üzleti HP vagy Dell laptop, vagy épp egy ThinkBook, de még az asus is tud jobbat felmutatni 300 ezerért (bár az alsóbb kategóriákban azért gyárt szarokat, szóval vigyázni kell vele).

2019. máj. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Amelyik neked tetszik. Miért kellene nekünk dönteni ? Nekem a macos semmit se ad pluszban én windowst hasznalok. Neha bootolok osxet csak úgy azt rájövök semmi extra csak lassabb mint a win.

De mivel almás cuccaid vannak meg úgyse használod semmire szerintem a válasz egyértelmű

2019. máj. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hasonló dilemmában vettem a MacBook Airt. Nagyon jó kis gép, stabil, csendes, könnyű, egyetemre tökéletes.
2019. máj. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Windows. Bekapcsolod es megy.

Apple jobban talal a mar meglevo almas cuccaidal, de ezen kivul csak negativ velemenyem van.

Ár/érték arányban penzkidobas.

Direkt igy van tervezve hogy szivas legyen használni nem almas kütyükel.

Ha elromlik, hivatalos szervizben pofatlanul lehuznak.

Az apple meg paraszt egy ceg, elvbol nem vasarolnek tőlük.

2019. máj. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Tipikusan így beszél az, akinek nincsenek Apple termékei. Magyar mentalitás. 🤦‍♂️
2019. máj. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az emberek háromnegyede (78%) Windows-t használ:

[link]


Kb 16% pedig OSX-et. Segítséget is ilyen arányban kapsz. Egyedi programok is ilyen arányban vannak. Linux is PC alapokon fut.

2019. máj. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5, meg szép hogy nincs.

Hülye is lennék azt venni, mikor mar rengetegszer kiderult hogy hulyenek nezikba vasarloikat es a szemukbe hazudni.

Ok hogy más ceg is teszi, de kozel sem ekkora pofatlansaggal.

2019. máj. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*hazudnak.
2019. máj. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!