Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egyetemre egyáltalán érdemes...

Egyetemre egyáltalán érdemes venni laptopot? Gépészmérnökire megyek.

Figyelt kérdés
Nem kolis hanem bejárós lennék. Otthon jó gépem van, de nem tudom hogy Egyetemre kell e laptop vagy nem.

2019. máj. 7. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Alap.
2019. máj. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem fölösleges. Órán max jegyzetelsz, ahol szükséges gép ott adott. Gépész és Infós exem sem hurcolt magával laptopot, nem is volt nekik csak egy erős asztali.

Igaz más karon de egyetem miatt én is megvettem. Soha nem vittem magammal, több gond van vele mint haszon.

Ha szeretsz gépen írni és nem zavar, hogy magaddal kell cipelni akkor hasznos lehet.

2019. máj. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Bejárósként nincs sok értelme. Jegyzetelni úgyis papírra fogsz, mert a matematikai kifejezéseket nem tudod gépbe olyan gyorsan beírni.


Tehát max. arra lenne jó, hogy a lyukas órákon vagy az unalmas előadásokon játsszál, de ennél meg hasznosabb, ha tanulsz inkább valamit.

2019. máj. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 lyukasórában nem csak játszani lehet ám ;) Nálunk akik vittek laptopot egyetemre, a diasorokat nézegették rajta meg beadandót írtak. Ha egymás után 2 lyukasa is van vkinek, akkor már pláne hasznos. Mondjuk nálunk volt ilyen gépterem, ahol mindig volt is szabad gép, szóval én sose vittem be a laptopom (nekem nincs asztalim), de nem tudom, más sulikban van-e ilyen terem.
2019. máj. 8. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sokáig volt asztalim,de a laptop ugyan olyan jó, csak még cipelhető is. Ami csoport munkához, vagy előadáshoz, buktatóhoz jól jött és olcsóbb volt (mai árakat nem nézem, 12 éve működik a laptop), mint monitorral, perifériákkal teljes gépet venni és kisebb is.


Egy számítógép kell. Külön laptop a PC mellé, lehet felesleges. Dia nézésre, tanulásra elég egy tablet.

2019. máj. 8. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Tedd félre a pénzedet, és várd meg az év kezdetét. Egyrészt addigra újabb gépek jönnek ki ugyanazért az árért. Másrészt meg tényleg várd meg, mire lesz szükség. Menj be az első heteken papírral/tollal jegyzetelni. Amikor majd tényleg kell, akkor elugrasz egy boltba és megveszed. Ha tényleg kell.


Arra azért figyelj majd, hogy egy mérnöki szakra nagy laptop kell, legalább 15,6”-es kijelzővel, erős videokártyával. 300K HUF alatt el se indulnék a boltba. Az asztali gép egyébként sokkal hasznosabb és olcsóbb is (csak ugye otthon vár rád). De az emberek túlbecsülik a mobilitásra való igényüket. Egyáltalán nem kell laptopot nyomogatni egész nap.

2019. máj. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok 👍 választ. Én leginkább egy Ipad 9.7 vásárlásán gondolkodtam notebook helyett.
2019. máj. 8. 21:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyon geek akarsz lenni, inkább vegyél egy olyan tabletet, amire lehet tollal írni. Azt lehet jegyzetelésre használni.
2019. máj. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!