Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A alaplapom foglalatáról...

Enok12 kérdése:

A alaplapom foglalatáról letört egy kis láb, ha belerakom a processzort, még működhet?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy baj, hogy letört az az egy láb? Enélkül is működhet az alaplapom foglalata?

Garancia van még rá, így is kicserélnék az alaplapot?


2019. máj. 9. 09:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Kép kellene.
2019. máj. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Itt van róla egy kép

[link]

2019. máj. 9. 09:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Leírhatnád az alaplap típusát is, akkor kiderülni, hogy mire szolgál az a láb.
2019. máj. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vannak olyan lábak, ami csak párhuzamosítás, többszörözés, miután több láb, több áramot bír.

Ilyenkor előfordulhat, hogy semmi gond nem lesz, mert a többi láb is kiszolgálja, amit kell.

Más esetben lehet valami fontos láb is, tehát ezt esete válogatja.

A foglalat kiosztására rá lehetne keresni (pinout a varázsszó), abból esetleg kiderülhet. Pláne, ha valami ismeretlen elnevezés, amivel nem sokra mégy.

2019. máj. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egy ASRock B250 Pro4-ről van szó
2019. máj. 9. 10:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Általában baj, igen. Pont az ilyen kontárok miatt akárhányszor alaplapot vásárolok (viszonylag sokat szoktam, informatikus vagyok) előttem kibontják és aláiratnak egy papírt, hogy a foglalat sértetlen.
2019. máj. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem, és amelyik láb kitört a foglalatból, az mennyire fontos? Kerestem róla infót, de nem találtam. Ipon-ba garis egyébként, ezt kicserélnék gariba?
2019. máj. 9. 11:10
 8/9 anonim ***** válasza:

Szakszerűtlen beavatkozás soha nem garanciális.

Ki kell próbálni, nem itt kérdezősködni.

Még akkor is, ha megint törlik a hozzászólásom, mert el akarlak tanácsolni innen, ez az igazság.

2019. máj. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem cserélik ki gariban. Mert ez nem garanciális meghibásodás, ez nem megfelelő kezelés/szakszerűtlen beavatkozás. Új alaplapot kell venni.
2019. máj. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!