Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések

A kérdés

Az miért van, hogy Miskolctól északra a szlovák rádiók normálisabban jönnek mint a magyarok?

Keress kérdéseket hasonló témában: rádió

máj. 16. 12:35  Privát üzenet  

A válaszok
Mert a magyar rádiókat árnyékolják a hegyek, a szlovákot meg eleve magasabbról sugározzák, így jobban eljut ezekre a területekre.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont máj. 16. 12:39 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ok, de technikailag miért nem lehet megoldani? Ha egyszer térerő meg van?

# 2/3Időpont máj. 16. 15:38 Privát üzenet
Mobil torony lényegesen sűrűbben van, az van a hegyekben is, ezért van térerő. Rádiót (meg tévét) viszont talán ha 20 helyről sugároznak az országban. Ezek alacsonyabb frekvenciájuk és nagyobb adóteljesítményük miatt lényegesen messzebbre eljutnak, mint a mobil. De a domborzat jobban befolyásolja.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont máj. 16. 16:52 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Létezik olyan antenna amellyel Magyarországon tudom fogni a Szlovák TV csatornákat?
Vettem egy TRUST GXT 25 egeret mert az előző ilyen egerem meg halt. ( többi lent! ) (ha valamit hülyén írtam le szóljatok és meg próbálom normálisabban el mondani a gondom csak már idegesít)?
Z-shops, vagy hellovadasz webáruházakról vélemény? Megbízhatóak?
Fel lehet-e tölteni szlovák 4Ka sk tipusú sim kártyát Magyarországon ATM vagy bármi más formában? Nagyon olcsó telefonálási lehetőség Európa bármely országában 4 centért lehet telefonálni.
Vajon mi lehet ez? Mit foghattam be?
Upc direct csomagban M4 sport csatornán miért szlovák nyelven jelenik meg az EPG?

Kérdések az Elektronikus eszközök rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!