Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a hálózati...

Miért van az, hogy a hálózati adapter (AC-DC) sokkal nagyobb feszültségen üzemel, mint ami rá van írva?

Figyelt kérdés

Szóval meg akarok hajtani egy 12V-os szgép ventillátort és ehhez túrtam elő itthon 2 adaptert (valszeg akkus fúró töltőihez voltak).

Az egyikre 9V, a másikra 12V van ráírva, de amikor megmérem őket 14, illetve 18V-ot kapok, ami azért a másfélszerese az "ígértnek", így nem tudom, hogy nyugodt szívvel rá lehetne-e kötni a ventit. (Esetleg egy megfelelő nagyságú/teljesítményű ellenállással?)


Ez miért van, egyszerűen csak ilyen minőségűek ezek az adapterek?


2019. máj. 19. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom terhelés nélkül mértél rajtuk nagyobb, 14 + 18V-ot, ez mindig igy van a stabilizálatlan tápoknál.

Az ilyenek terheléskor adják a rájuk írt névleges feszülséget.

Amelyikből 14V jön ki arra mehet a venti, ellenállás nélkül is.

2019. máj. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Rákötötöttem mindegyikre a ventit és úgy az egyiken 10,5, a másikon 12,3V-ot mértem.
2019. máj. 19. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!