Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Számít valamit, hogy hány...

IsmeretlenAlak kérdése:

Számít valamit, hogy hány MHz-s ramok vannak a számítógépben?

Figyelt kérdés

Jelenleg ram vásárláson gondolkodom, és nem vagyok tisztában a dolgokkal. Pár oldalon azt olvastam, hogy számít, de akadt egy két olyan hely is, ahol azt írták, hogy egyáltalán nem. Akkor hogy is van ez?

Meg tippeket is várnék, hogy milyen ramot lenne érdemes venni.

Egyébként a gépem specifikációi:

-Processzor: Intel Core i7 4790

-Videó kártya: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB

-Alaplap: ASRock B85M-DGS

-Ram: DD3 4GB Single Channel CL11



2019. máj. 20. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ram: "DD3" 4GB Single Channel

DDR 3 kell bele, de több Gb-s. Ilyeneket nézegessél. Gondolom, most 2x2 GB van benne. Tehetsz bele 2x4 et, vagy 2x8 at. Amennyi manid van

2019. máj. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Uppsz egy R betű lemaradt, valamint az is, hogy 800MHz a jelenlegi. Ja és 1x4GB van.


Igen, ezzel tisztában vagyok, hogy DDR3 kell, viszont az MHz-vel nem nagyon. Szóval vehetek egy 1600MHz-s ramot is, attól még működni fog, mindegy, hogy nagyobb-e vagy kisebb?

2019. máj. 20. 18:11
 3/6 anonim ***** válasza:
A bent lévő RAM-ok sebessége a legkisebb sebességű modulhoz igazodik majd. Szóval most ha van benne egy 800 MHz-es és raksz bele egy 1600-ast is mellé, akkor mindkét memória 800 MHz-en fog menni.
2019. máj. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

folytatva az előző választ...

viszont ha veszel bele 1X 8 gb-ot és kiveszed a régit akkor az annyin fog menni amennyit az alaplap/proci támogat vagy ahány Mhz-es a ram.

A ram Mhz jelentősebben az amd ryzen prociknál fontos mert ha lassu neki akkor a gép is lassu lesz. Úgyhogy nem kell sokat aggódnod

2019. máj. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez az AMD Ryzen szériánál számít, mivel ott a RAM sebességéhez igazodik a profi sebessége.
2019. máj. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a segítséget mindenkinek. Már megvettem a ramokat, pörögnek, minden jó.

Ment a pacsi.

2019. jún. 27. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!