Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések

A kérdés

Nem világítanak a spot lámpáim. Mi lehet a gond?

Adott egy konyhabútorba beépített, 4db spot lámpa, trafóval. Amikor ideköltöztem, tökéletesen ment, majd egyszer csak nem égtek a lámpák. Eddig azt hittem a trafóval van a gond, vettem egy újat, azonos tulajdonságokkal (Kanlux SET 105-K).

A helyzet a következő:

Kapcsolóról megjön a 220V~ az újonnan vásárolt trafóba, aminek a szekunder oldalán (kimenetén) elvileg 12V~ -nak kellene lennie. A multiméterem 00.3-at mutat 200V~ állásban (ami elvileg 300mV-nak felel meg). A 12V~ halogén izzós spot lámpák nem égnek még mindig. A kábellel sincs semmi baj.

Mi lehet a gond? Előre is köszönöm a válaszokat.

Keress kérdéseket hasonló témákban: Spot, lámpa, trafó

jún. 12. 18:46  Privát üzenet  

A válaszok

Az egy elektronikus trafó, zárlat hatására le is állhat.

Izzókat vedd ki, utána feszültségmérés a kimeneten. Bár én pontosan nem emlékszem, hogy terhelés nélkül mit adnak le ezek.

Kimenetet kösd le, utána zárlatmérés az elmenő vezetékre.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont jún. 12. 18:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Sajnos már mindent próbáltam, a fenti érték terhelés nélküli, hiába kötöm rá a lámpákat, ugyanúgy végig megvan az a kis feszültség, de a lámpák valamiért nem égnek. Próbáltam egyesével is bekötni őket tesztként, de semmi...

# 2/4Időpont jún. 12. 21:54 Privát üzenet

Pedig annak működni kellene "tesztasztalon" 1 db izzóval is.

Akkor meg hibás példányt kaptál valószínűleg, ha feltételezzük, hogy kizártál minden lehetőséget az önszívatásra (zárlat, szakadás, akármi).

Magam részéről szétszedném és megkeresném az elektronika hibáját, de nekem ez szakma, sőt javítottam is már hasonlót.

Aki nem ért hozzá, az mit tud tenni... csere.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont jún. 13. 09:23 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a segítséget.

# 4/4Időpont jún. 13. 10:36 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Opel B vectra jobbra indexelésnél beakadnak a jobb oldali index lámpák és világítanak folyamatosan. Valamint mikor lezárom az autot akkor is. Mi lehet a gond?
Vettem egy M. N. C fejegységet, jól működik csak az a gond hogy gyújtás nélkül is világítanak a gombok még kikapcsolt állapotban is. Van valaki esetleg aki járt már így? Mi lehet...
Kiégtek a tompított fényszóróim, kicseréltem az izzókat, de továbbra sem világítanak. (opel corsa c 2003). A többi világít. Mi lehet a gond?
Valaki segíteni? Vásároltam az autóba, led izzókat hátsó lámpákba, de valamiért nem világítanak. Amelyik a rendszámot világítja meg, az tökéletesen működik. De ha többi...
Halogén izzók nem világítanak a panel lakásban. Van valakinek tippje, hogy mi lehet a gond?
A laptopomat ha bekapcsolom a ledek világítanak, de nincs monitor. Mi lehet a gond?

Kérdések az Elektronikus eszközök rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!