Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nem világítanak a spot lámpáim...

Nem világítanak a spot lámpáim. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Adott egy konyhabútorba beépített, 4db spot lámpa, trafóval. Amikor ideköltöztem, tökéletesen ment, majd egyszer csak nem égtek a lámpák. Eddig azt hittem a trafóval van a gond, vettem egy újat, azonos tulajdonságokkal (Kanlux SET 105-K).


A helyzet a következő:

Kapcsolóról megjön a 220V~ az újonnan vásárolt trafóba, aminek a szekunder oldalán (kimenetén) elvileg 12V~ -nak kellene lennie. A multiméterem 00.3-at mutat 200V~ állásban (ami elvileg 300mV-nak felel meg). A 12V~ halogén izzós spot lámpák nem égnek még mindig. A kábellel sincs semmi baj.


Mi lehet a gond? Előre is köszönöm a válaszokat.



2019. jún. 12. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Az egy elektronikus trafó, zárlat hatására le is állhat.

Izzókat vedd ki, utána feszültségmérés a kimeneten. Bár én pontosan nem emlékszem, hogy terhelés nélkül mit adnak le ezek.

Kimenetet kösd le, utána zárlatmérés az elmenő vezetékre.

2019. jún. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos már mindent próbáltam, a fenti érték terhelés nélküli, hiába kötöm rá a lámpákat, ugyanúgy végig megvan az a kis feszültség, de a lámpák valamiért nem égnek. Próbáltam egyesével is bekötni őket tesztként, de semmi...
2019. jún. 12. 21:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Pedig annak működni kellene "tesztasztalon" 1 db izzóval is.

Akkor meg hibás példányt kaptál valószínűleg, ha feltételezzük, hogy kizártál minden lehetőséget az önszívatásra (zárlat, szakadás, akármi).

Magam részéről szétszedném és megkeresném az elektronika hibáját, de nekem ez szakma, sőt javítottam is már hasonlót.

Aki nem ért hozzá, az mit tud tenni... csere.

2019. jún. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítséget.
2019. jún. 13. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!