Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha kidobom a kukába az elektro...

Ha kidobom a kukába az elektronikai hulladékaimat akkor valahol átnézik a szemetet és azt ugyanúgy kiszedik mint a petpalack, aluminium italos dobozt?

Figyelt kérdés
Láttam a tv-ben,hogy gyárakban átnézik az emberek szemetét és kiszedik az újrahasznosítható dolgokat pl.papír,italos doboz,üdítős kólás flakon ,de vajon kiszedik az elektronikai hulladékokat is amiket az emberek kidobálnak ? Nyilván egy rossz tv nem biztos,hogy kukába belefér . Egyéb kisebb E dolgokra szól a kérdés.

2019. jún. 17. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Még én is felszedem a kidobott cuccokat, pedig nagyon jó életszínvonalon élek! Szedtem már fel teljesen jó multimédiás billentyűzetet, számítógépházat, írd dvd-ket, kirakott dvd lejátszót stb... Tehát nem csak a gyárakban nézik át, hanem simán a magamfajta is kiveszi a kukából,ha kilóg, vagy mellé van téve... és bizony találtam már magánfelvételes VHS-eket, DVD-ket is kidobva.
2019. jún. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mit csinálsz te velük hékás ? :D Miért szeded fel ? E-hulladékot vastelepek is átveszik pénzért no ,de te miért szeded ki vagy viszed el ?
2019. jún. 17. 17:37
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Mert lehet, hogy jó! Pl a billentyűzet teljesen jó volt, a VHS-eken régi, ritka filmek voltak, a DVD-ken sok film szintén, a számítógépházat fel tudtam használni, a DVD-lejátszó simán működött USB-s filmnézésre, csak a DVD olvasója nem. De szakadt fejhallgatót is szedtem már fel és kicseréltem a kábelt... Aztán ami tényleg nem jó, azt rendesen elviszem a szelektív gyűjtőhelyre, tehát nem linkelem el. Az emberek sok olyan dolgot kidobnak, ami simán használható... Vittem már haza teljesen jó "gamer" széket, csak a légrugó volt benne rossz, 2000-ért cseréltem...
2019. jún. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor neked már sok dvd és vhs lejátszód lehet mert ilyen az embereknek sok van. Mit kezdesz akár a jóval is ? Biztos van már neked sok ,de eladni nehéz.
2019. jún. 17. 17:42
 5/8 A kérdező kommentje:
Ritka rendes vagy akkor,hogy ha nem dobálod be valamelyik erdőbe őket !
2019. jún. 17. 17:44
 6/8 anonim ***** válasza:
22%

Kicsit megszállottja vagyok a VHS-nek, szeretem a technikáját és szeretem a filmeket kazettán nézni. Igen, sok lejátszóm van, jófogásról is veszek néha egy-két ezer forintért az emberek elszórják ezeket. Mivel mindegyiknek kicsit más a fejállása, ezért lehet, hogy az egyik nem játszik le egy rosszabb szalagot, de egy másik meg pont igen. Régi VHS-eket digitalizálok és gyűjtök, ezért jó, ha van hozzá elég lejátszóm.

És környezetvédő vagyok, tehát tényleg nem kamuzok, amikor azt mondom, hogy rendesen leadom az ipari hulladékot! Utálom az olyan embereket, akik ahelyett, hogy elmennének egy gyűjtőbe inkább ugyanannyi benzinből kiautóznak az erdőbe és kidobják a tv-t, meg hűtőt!

2019. jún. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
adtál már el elektronikai eszközt bármit amit kikukáztál ? :D VHS és DVD lejátszóra kíváncsi vagyok mert van nekem 3 dvd lejátszóm és alig van rá kereslet. Volt 1 vhs-em is csak annak annyi lett végleg. Valószínű,hogy ha megtaláltad volna az enyémet már a hulladékudvarban lenne . Visszatérve a kérdésre arra kíváncsi vagyok,hogy a gyárakban ahol a szemetet szétválogatják ott vajon az E-hulladékokat is szétválogatják ?????? Újrahasznosítható dolgok ezek csak azért.
2019. jún. 17. 17:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát azt nem tudom. Én a Media Mark-tba vittem vissza eddig, ami nem kellett, nem volt sok dolog, de azt át is vették. Azt nem tudom, hogy átnézik-e, én tutira átnézném :D. Főleg, ha elektronikai végzettségem lenne, mert az sajnos nincs, tehát ha valami nem működik, azt nem bütykölöm, mert nem értek hozzá és az áram nem játék :) (Oké,szétszedem, megnézem a mechanikát ilyesmi, de ha nem megy, akkor inkább hagyom.)
2019. jún. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!