Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezik olyan 230V - USB...

Létezik olyan 230V - USB átalakító, amit közvetlenül lehet rákötni a hálózati vezetékre, mint egy lengőaljzatot?

Figyelt kérdés

Ledes képmegvilágító lámpához kellene. A festmény felett kijön a falból a hálózati vezeték. A lámpa 5 voltos USB (végű) vezetékkel van szerelve. Van hozzá egy USB hálózati adapter, mint egy telefontöltő. De próbálnám kikerülni, azaz egyszerűsíteni, ne keljen a falból kilógó 230 V vezetékre még lengőaljzatot is tennem, vagy falon kívüli konnektort. Eléggé pocsékul nézne ki, ez a sok izé a festmény felett. :-(


Gondoltam fogok egy USB adaptert, lekapom a hálózati csatlakozó lábakat róla és rákötöm a vezetékre, de mind fröccsöntött, nem szerelhetők. :-( Nem szeretnék elektromos bekötődobozt sem vésni, hiszen az sem szebb, mint a külső mini aljzat. :-(



2019. jún. 18. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet kapni konnektort amibe van usb foglalat is, olyanra gondolsz?

[link]

2019. jún. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Festmény van, megvilágító is van, de nekiállunk filléreken b...kodni...

Be kell szerezni egy 230-as képmegvilágító lámpát, és kész, ez az elegáns megoldás.

2019. jún. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyanról nem tudok, de a műanyagház széttörhető, belőle a panel felhasználható, vezetéket ráforrasztva és az egészet nagy átmérőjű zsugorcsőbe burkolva.

Vagy lehet forrasztani a dugasztáp villásdugójához is, ha kicsit megreszeled, utána szintén zsugorcsővel ellátni.

2019. jún. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1-es:

Nem erre gondoltam! Mint egy lengő hosszabbítón lévő aljzatra.


2-es:

Ezt miből vetted le, hogy filléreken b...kodok? Egy igen szép, minőségi képmegvilágító lámpát vásároltuk. Miért ezt vettük és nem 230-asat? Mert haladunk a korral és energiát takarítunk meg. A ledes lámpa szélessége 40 cm, és teljes hosszában világít. Evvel szemben a 230-as képmegvilágító lámpák jóval többet fogyasztanak és csak 1-2 centis felületen világítanak. (általában egy vagy kettő izzó van bennük) A ledes lámpa kecses formájával szemben a hagyományos képmegvilágító lámpatestek brutálisan néznek ki.


3-as:

Köszi, magam is gondoltam erre a megoldásra is. A zsugorcső jó ötlet!

Jelenleg más megoldást találtam ki. Egy földeletlen, lapos lengőaljzatot teszek rá és mehet bele a lámpához mellékelt adapter. Megnéztem, elférnek úgy a képkeret tetején, hogy nem is látszanak majd. Már meg is rendeltem a lengőaljzatot. Nem sok helyen lehet kapni, de még lehet. :-)

[link]

2019. jún. 18. 22:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyenem, a falból kilógó vezeték egy kötődobozban végződik a másik végén, oda tettem be egy usb adapert. Így a falból már csak az 5V jön ki ...

[link]

2019. jún. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
28%
Ha energiát akarsz megtakarítani, akkor nem világítasz ki egy színes vászondarabot, maradjunk ennyiben.
2019. jún. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös!

Köszi! Nagyon jó megoldás! Hol lehet ilyet kapni, mi ennek a pontos neve?


Kedves, vagy éppen mogorva 6-os!

Egy éve költöztünk ebbe a lakásba, még alakítjuk, magunkhoz igazítjuk. Teljes felújítás még nem volt, előbb szeretnénk belakni, majd később olyanná varázsolni, amit igazán magunkénak tudhatunk, ami minket tükröz. A falból kilógó vezeték egy lámpának, falikarnak volt kialakítva. Esti hangulatfénynek, sötétség elűzőnek volt szánva. Nem tetszett! Odatettük festőművész apukám egyik alkotását. Fölé tesszük ezt a képmegvilágító lámpát, ami épp annyi fényt ad, amire ott szükség van.

Ez a "színes vászondarab" számomra igen fontos, kiskorom óta végigkísért. Édesapám 3 éve stoke-ot kapott és lebénult fél oldalára, alig tud mozogni, többé már nem képes alkotni ilyen szépségeket.

2019. jún. 19. 02:03
 8/8 anonim ***** válasza:
2019. jún. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!