Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 18-19 éves fiúként milyen...

18-19 éves fiúként milyen órát vennétek?

Figyelt kérdés
A keret kb. 250.000 forint, fontos lenne a minőség és a megbízhatóság, de közben elegáns/divatos is legyen. Ti mit vennétek?

2019. jún. 25. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Bár kicsit fiatalabb vagyok, de ennyit nem adnék egy óráért, inkább költeném a már meglévő autómra, vagy tankolnék belőle.
2019. jún. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
Ennyi pénzt biztos értelmesebb dolgokra költenék.
2019. jún. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos egy óraszakértő azt mondta, hogy 100E alatt órát veszel. Mutatja az időt, dátumot stb, pontos, megbízható. Ami már ékszerként vagy akár befektetésként is megállja a helyét annak 500E az alja, tehát a kettő között nem érdemes venni. De hogy ajánljak is valamit:

[link]

2019. jún. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem Orient vagy Seiko,pénzed is marad.Vehetnél svájci órát is,de ott meg kell fizesd a márkanevet is.Lehetőleg automata órát vegyél,igaz nem olyan pontos,érzékenyebb és 4-5 évente kell szervizeltetni.Ha vigyázol rá,egy életen át kitart.
2019. jún. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ennyi pénzért tuti valami szép, új Seikot vennék. :) 200 körül már nagyon szép cocktail presage-t lehet venni. Van a kollekcióban olyan is, ami öltönyhöz is, de sima utcai ruhához is illik (nyilván némi konpromisszummal).


A kollekción belül meg igazából ami tetszik. Érdemes felpróbálni, hogy kényelmes-e, illetve méret jó-e.

2019. jún. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok (#5).


Itt nézz körül esetleg, hátha tetszik valamelyik.

[link]


Az árak között azért van egy ugrás, mert az egyikben 4R35 szerkezet van, a másikban 4R57.


A 4R35 ismerten megbízható, kevés komplikációval (csak egy dátumablak 3 óránál, letisztult számlap a végeredmény. 24 köves, 21600 féllengéses, azaz a szervizidő is vállalható, "lassabban kopik". Ez azt jelenti a gyakorlatban, hogy másodpercenként 6-ot fog ugrani a mutató.


A 4R57 számomra kevésbé ismert, de gondolom ez is megbízható (Seiko ritkán ad ki szart a kezei közül). 24 kő helyett 29 van benne, mivel ebben van egy extra komplikáció, járástartalék (ami hasznos), illetve a dátumnak külön mutatója van. Ugyanúgy 6 féllengés/mp. A plusz komplikáció miatt vastagabb is picit a szerkezet, ami miatt a tok is. Pár mm-ről van szó.


Esetleg kérdezd meg a butikban, hogy a dátumnak a fogaskerekei műanyagból vannak-e, az el tud kopni tizenpár év használat alatt, felhasználástól függően. Azt tudom, hogy a 7S26-ban műanyag, és azt hiszem a 4R35-ben is. A 4R57-et nem tudom, de abban talán már nem műanyagot használtak. Ha hosszú távra tervezel, és a 4R57-ben nem műanyag, akkor azt ajánlom.


Azzal azért számolj, hogy 4-6 évente szervizelni kell még akkor is, ha semmi baja, ami pénzbe kerül, 10-40 ezer forint.


Ha nem ezek közül választasz, akkor is hasznos lehet megkérdezni, hogy a szerkezetben van-e, illetve mennyi műanyag fogaskerék van kb. Illetve én ennyi pénzért nem kvarcot vennék, hanem mechanikusat, automatát / húzható automatát.

2019. jún. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!