Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyiért csinalná meg kb egy...

Mennyiért csinalná meg kb egy villanyszerelő a konnektorokat?

Figyelt kérdés
A szobában van két konnektor ami földeletlen. most égett le a számítógép gondolom emiatt. olvastam hogy a FI relés hosszabbító megoldást jelent a földeltség hiányára?

2019. jún. 30. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem ég le egy számítógép pusztán a földelés hiánya miatt, noha én tudok mondani olyan hibaforrást ezzel kapcsolatban, ami közvetve problémát okozhat.

FI-relés hosszabbító pedig nem oldja meg a földelés hiányának bizonyos problémáit.

Azért fogalmazok ilyen sejtelmesen, mert hosszú lenne most a finomabb részletekbe belemenni.

2019. jún. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ennek örülök hogy nem amiatt égett le.akkor ezek szerint ha megcsináltatom a gépet továbbra is hasznalhatom földeletlen konnektorba. és azt hogy tudom kideríteni hogy melyik része égett le?
2019. jún. 30. 19:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyelőre én azt tapasztalom, hogy még a hibáról sem írtál szakmai jellegű részleteket.

Így nehéz lesz rájönni, talán kellene egy hozzáértő.

2019. jún. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

" olvastam hogy a FI relés hosszabbító megoldást jelent a földeltség hiányára?"

Rosszul olvastad. Az csak kiegészítő védelem.

Kb. olyan az összefüggés, mintha valakinek a szakmája úszómester lenne, és azért kapja a fizetését.

De ha nem tud úszni, hiába adsz neki pénzt, akkor sem fog úszni.

2019. jún. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Földeletlen konnektorba dugva egy hagyományos (asztali) PC-t, a tápegység felépítéséből adódóan a ház kapacitív úton igen könnyen 115V féltápra kerülhet. Ezután már csak az kell, hogy össze legyen dugva egy TV-vel, vagy egy hifivel, amelyek vagy a kábeltévé árnyékoláson, vagy egy földelt tápcsatlakozón kereszül megkapják a földet, és máris kész a baj. Nekem csak alaplapi hangkártyám halt meg így, de rosszabbul is járhattam volna.


A fi-relés hosszabbító csak annyit csinál, hogy ha nem azonos az áramerősség a fázis és a nulla ágban, akkor 20-25 mA körüli eltérésnél leold (a névleg 30mA-s értékűre gondolok). Jellemzően mire leold, már valami tönkrement. De téged megvéd, mert mire az áramütés tényét érzékelnéd, már leoldott.

2019. jún. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!