Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nemrég észre vettem, hogy a...

Nemrég észre vettem, hogy a videókártyám felpörgeti magát 2300-2700 RPM-re és leáll, (de attól van kép és tudok játtszani stb. ) majd ismétli ugyan ezt MINDIG! Aki tud valamit az segítsen kérlek! Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Amikor GAME-elek akkor nem annyira, de ha csak Google-t használok, vagy videót vágok akkor van amikor felpörög 3000 RPM-re is. Aki tud valamit az segítsen kérlek!


Nemsokára újra fogom pasztázni a CPU-t is és a GPU-t is!!!


De gondolom nem az a baj!!



Gondoltam egy chip-re is ami megment benne és az érzékelő nem jó vagy ilyensmi de nem vagyok informatikus (még) és annyit azért nem tudok róla!! :)


Bármilyen kis segítség jól jön,mert szeretném tudni a hibát :)

Már nincs garanciában,mert már megbabráltam,hogy mi lehet és ki takarítottam!! Ja és előre össze szerelt gép volt,és vettem bele RAM-ot szóval ha a GPU-t nem szedtem volna szét akkor sem lenne garanciában !! :(



Minden választ és segítséget előre is köszönök!!



2019. júl. 17. 00:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Fogalmunk sincs, hogy milyen processzorod/videókárytád van. Lehet gyenge arra amire használod és túlhajtja magát, de most az RPM az a hűtő fordulatszáma? Nem lehet, hogy a gépházon belül rossz a hűtés/szellőztetés. Beporosodott netán, nehezebb a hűtés vagy csak tönkrement a hűtője.
2019. júl. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hűtés a házban van rendes!! Eddig nem volt baj vele amióta megvettem! Most kezdte nem rég kb télen vagyis a végen! Nemrég tisztítottam ki!! A ventillátór rendesen pörög nem akad el amikor az ujjammal meglököm (kikapcsolt állapotban) 😁
2019. júl. 22. 23:54
 3/3 anonim válasza:

- A megértéshez közelebb visz, ha valami programmal log-olod (kiiratod szöveges fájlba) hogy időben hogyan változik a videokártya hőmérséklete és vele együtt a fordulatszám. MSI Afterburner talán tud ilyet.

Aztán az eredményt táblázatkezelőbe betenném és grafikont rajzoltatnék belőle. Ebből kiderülhet hogy milyen RPM szabályozó profil van beállítva.


- A videokártya ventilátor szabályozó profilját elvileg tudod változtatni, vagy a hozzá kapott vagy egyéb programmal. Állíts be olyan profilt amiben a minimális RPM nem 0.

Ha a hardverel nincs baj, akkor legvalószínűbb, hogy télen jött egy driver frissítés, ami megváltoztatta a venti profilt.


- Nem valószínű, de lehet hiábás a venti is a videokártyán. Esetleg azt kéne cserélni.


- Ha sehogy nem tudod megoldani, akkor vegyél egy ház ventit, amit alacsony fordulaton járatsz és a légáramlata menjen át a videokártya hűtésén. Ezáltal mindig lesz egy alap légáramlat kisebb terhelésnél is, amikor a videokártya ventik állnak.

2019. júl. 24. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!