Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Párhuzamos LED közös előtét...

Párhuzamos LED közös előtét ellenállással?

Figyelt kérdés

Van 9db IR ledem. Egy kamera éjjellátójából van. Gyárilag 12v-ra van méretezve. 3-asával van párhuzamosan kötve 36 Ohmos előtét ellenállással.

Én megtartottam ugyan ezt a sémát ugyan ezekkel az ellenállasokkal viszont csak 5V ról. Remekül működik csak az a gond hogy az ellenállás irtózatosan forró. Így legyerélném nagyobb méretűre de mivel nincs 3 megfelelő ellenállásom így az a kérdés hogy lehet-e egy előtét ellenállással ugyan úgy 3-asával párhuzamosan?



2019. júl. 18. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Még forróbb lesz.
2019. júl. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ez nagyobb mert az eddigiek kis smd ellenállások voltak. A kérdés a ledek miatt van hogy nekik jó-e így is.
2019. júl. 18. 16:30
 3/4 anonim ***** válasza:

"12v-ra van méretezve. 3-asával van párhuzamosan kötve 36 Ohmos előtét ellenállással."

Hármasával vannak sorosan. Azért van 3 ellenállás az eredeti kapcsolásban.

Az eredeti felállás szerint meg kellene mérni a közös áramfelvételt, illetve az egy ledre jutó feszültséget a leden. Ebből ki lehet számolni hogy 5v-ra hogyan, mivel kell bekötnöd hogy ne menjen tönkre semmi.

2019. júl. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen tudom eredetileg minden 3-as csoporthoz volt egy előtét ellenállás.

Ugyan ezekkel az ellenállásal hasznaltam 3db 3as csoportot ugyan ilyen felosztásban csak 5v-ról. Működött minden csak az ellenállások voltak forróak mert nagyon kicsi SMD ellenállások voltak.

Mivel nem volt 3 ugyan ilyen értékű ellenállásom így kicseréltem egy 3xakkorára. És mivel méretben is jóval nagyobb a melegedési probléma megoldódott.

2019. júl. 18. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!