Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a különbség a mechanikus...

Mi a különbség a mechanikus és az elektronikus zár között a szenzoron keletkező információk és azok kiolvasása szempontjából?

Figyelt kérdés

De úgy is kérdezhetném hogy hogyan működik teljes egészében az egyik és a másik.


Tehát nem felületes válaszok érdekelnek...


2019. aug. 5. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
2019. aug. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

"Tehát nem felületes válaszok érdekelnek..."

Tisztában vagyok vele, hogy valamilyen iskolai stb. feladatot szeretnél megoldatni velem.

De nem versz át, hősiesen ellenállok.

2019. aug. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

Ja, az emberekből mára kiveszett az a képesség, hogy önállóan megoldjanak dolgokat, mindent készen várnak.

A tesóm mondja mogy milyen jól megcsinálta a laptopját, mert most már nem melegszik annyira. Letöltött valamit és már jobban hűt.

Ja, folyton megy a venti.

Megmutattam neki, hogy kikapcsolja a gépet, akku ki, 6 csavar ki az aljából, és a beszívott, szőnyeggé összeállt szöszt kiveszi a ventilátorból.

Érdekes módon, már nem melegedett többet.

Annak idején nekem a fotózásért könyvtárba kellett járni és nem másnak írogatni hogy keressenek ki dolgokat helyettem.

2019. aug. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A különbség annyi, hogy elektronikus zár esetében nem egy mechanikus alkatrész (redőny) csukódik össze a szenzor előtt, hanem a szenzor pixeljei kapcsolódnak ki soronként. A végeredmény ugyanaz, hiszen a mechanika is csak annyit csinál, hogy meggátolja, hogy a fény eljusson a szenzorhoz. Elektronikus zár esetén ugyanez a történet, csak ott a szenzor mond a fénynek "ennyi és ne tovább!"-ot.
2019. aug. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én valami olyasmit olvastam régebben (most nem néztem utána, ezt tényleg megteheted te is), hogy az elektronikus zár használatakor van valami "ghosting" vagy mi is volt a neve, a lényeg hogy homályosabb, kevésbé kontrasztos lesz a kép. Persze így lehet pl. 1/16000-es záridőt (Nikon) is használni, ami tulajdonképpen teljességgel felesleges...


[link]


[link]


[link]


Az első linken található cikket mindenképp olvasd el...

2019. aug. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!