CR2 vagy CR3 formátumba érdemes fotózni?

Figyelt kérdés
A napokban üzemeltem be az új Canon 250D fényképezőmet és megjelenő opció a CRAW formátum ami több fotót tud készíteni ugyan arra a memória kártyára azaz kevesebb helyet foglal egy nyers kép fájl. A hivatalos gyártói oldalon annyit találtam hogy "hú ha 40%-al kevesebbet foglal" de van valami hátulütője is? Esetlen van minőségbeli különbség a CR2 formátum között?

2019. aug. 6. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:

"A hivatalos gyártói oldalon annyit találtam"

Oszt hun-e? Mert a magyar Canonnál a gép oldalán én semmit.

Egyébként meg másutt azt írják, hogy menteni lehet veszteségmentes módon is, és akkor kisebb, ha veszteséges módon mentik.

2019. aug. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Semmiben nem lehet hagyatkozni a magyar oldalakra így semmiképpen nem keresek magyar forrásokat. Amit én olvastam egy egy fórumban hogy a CRAW egy "Másik algoritmussal menti le a képet" ami ezt a jellegű méret különbséget eredményezi.

[link]

2019. aug. 7. 16:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is ezt találtam, itt szépen leírja, hogy mi az, mi a különbség, még példaképeket is látsz. Akkor mi a kérdés?

Szerintem nyugodtan használd, nem fogod észlelni a különbséget, és több kép fér a kártyádra.

2019. aug. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Igen csak utólag jutottam el ide mint hogy ezt megkérdeztem. Köszönöm a válaszod!
2019. aug. 7. 16:55
 5/8 anonim ***** válasza:
szvsz azért kisebb a fájlméret, mert kevesebb információt tartalmaz, hiába raw... ez ennyire egyszerű.
2019. aug. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát én is megírtam, de nekem se köszönte meg. :D


Egyébként, így a végén nem árt tisztázni, hogy a kérdés maga, miszerint cr2 vagy cr3, az értelmetlen, mert az meg gépfüggő. Az, hogy az adott gépnél "RAW" vagy pedig a helyette választható sRAW, mRAW, vagy cRAW lesz a menüben kiválasztva, az a lehetséges opció, nem pedig a kettes vagy hármas verzió.

2019. aug. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem fogom megköszönni ha 1. nem a kérdésemre kapok választ. 2. Csak fikázást meg oltogatást kapok ami tudom hogy itt alapvető magyar szokás de én a kérdésemre vártam választ. Továbbá szerintem mindenki gondja át a "Más algoritmus" fogalmát mivel egyesek nem látom hogy tisztába vannak. Egy file-nak semmilyen értéket nem kell elveszíteni ha egy másik programkódsorba van tárolva egy és ugyan az az adat. És képzeld lehet ezt aRAW-nak vagy kRAW-nak is nevezni de a lényegen nem fog változtatni és aki nem kötekedni akar hanem válaszolni az megértette. Eddig készített képeim img_0000.CR2-be voltak most pedig img_0000.CR3-ba vannak. Ennek meg van a maga egzaktja de az égbe is bele lehet kötni hogy az nem kék hanem zafír színű. Így továbbra is annak köszönöm aki a kérdésre válaszolt.
2019. aug. 28. 13:59
 8/8 A kérdező kommentje:

Plusz érdekesség. Jelenlévők közül gondolom akkor nem ismeri a HEIC fotó formátumot ami szintén 60%-al kevesebb tárhelyet foglalhat mint a JPEG és még se kevesebb az információ tartalma. Jé vajon ez is hogy lehet?

Én ugyan erre gondolok ez esetben is de érdekel hogy kinek mi a tapasztalata. CR2 és a CR3 nyers kép formátumok közötti különbségekről vagy épp hogy tesztelte-e őket és van-e bármi retorziója. Köszönöm továbbra is aki a kérdésemre releváns válasszal méltat.

2019. okt. 21. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!