Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák

A kérdés

7artisans objektívekről vélemény?

25mm f1.8 és a 35mm f1.2 érdekelne, asztro fotózáshoz leginkább, de hétköznapi témákhoz is ha már egyszer megvenném. Viszonylag olcsók, van "normális" (már amennyire a rövid skála annak számít) MF, micro 4/3-hoz használnám.

Ebben az árban (csak min. a duplájáért) nem kapok régi típusú nagylátószögű obit.

A 12-32mm-es obim ugyan jó, csak nem fényerős és nincs igazi MF a vázamon vele. Csak ha először AF-t használok, majd átváltok manuálba és akkor ott marad.

Eredetileg DSO-t akartam (100-300 f4 obival), de rájöttem hogy kezdjük inkább az alapoknál, nagylátóval. Csak ugye az meg nincs kéznél.

Keress kérdéseket hasonló témákban: 7artisans, objektív, nagylátó, csillagász, asztro, szélesség, Wide, UltraWide

aug. 14. 08:21  Privát üzenet  

A válasz
Pontosan milyen vázat használsz? Én úgy tudom, az összes Pana/Olympus milc tud manuális fókuszt, minimum a kijelzőn vagy tekerővel állítva, ha magán az obin nincs fókuszgyűrű.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont aug. 14. 12:11 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Pana GH2, nekem még nem sikerült előcsalni a manuális fókusz módot... Tudtommal csak az újabb vázakon van ilyen funkció. De egyébként nem is csak a fókusz a problémám, inkább a fényerő. Jobb lenne ha legalább f2.8 lenne, de inkább még jobb. Egy Samyang 12mm f2.0 ugye álom marad egyelőre, nem halandó pénztárcájának való...

# 2/2Időpont aug. 14. 12:23 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi a véleményetek a tokina objektívekről? Elsősorban tokina at-x pro 80-200mm f2.8 érdekelne.
Mi a véleményetek a Canon 18-135/F3.5-5.6 EF-S IS STM objektívjéről, vagy úgy általában az utazó-zoom objektívekről? Megérné-e egy ilyenre beruházni? Mennyivel tud többet...
Mi a véleményetek az Ebay-es objektívekről?
Nikon objektívet szeretnék vásárolni alap objektívnek. Milyet vegyek? Tanácsok, vélemények a felsorolt objektívekről?
Helios objektívekről mi a véleményetek?
Vélemények az Adapt-a-matic, adaptall 1-2 objektívekről?

Kérdések az Elektronikus eszközök rovatbólKérdések a Fényképezőgépek, kamerák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!