Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » 7artisans objektívekről vélemény?

7artisans objektívekről vélemény?

Figyelt kérdés

25mm f1.8 és a 35mm f1.2 érdekelne, asztro fotózáshoz leginkább, de hétköznapi témákhoz is ha már egyszer megvenném. Viszonylag olcsók, van "normális" (már amennyire a rövid skála annak számít) MF, micro 4/3-hoz használnám.


Ebben az árban (csak min. a duplájáért) nem kapok régi típusú nagylátószögű obit.


A 12-32mm-es obim ugyan jó, csak nem fényerős és nincs igazi MF a vázamon vele. Csak ha először AF-t használok, majd átváltok manuálba és akkor ott marad.


Eredetileg DSO-t akartam (100-300 f4 obival), de rájöttem hogy kezdjük inkább az alapoknál, nagylátóval. Csak ugye az meg nincs kéznél.



2019. aug. 14. 08:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen vázat használsz? Én úgy tudom, az összes Pana/Olympus milc tud manuális fókuszt, minimum a kijelzőn vagy tekerővel állítva, ha magán az obin nincs fókuszgyűrű.
2019. aug. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Pana GH2, nekem még nem sikerült előcsalni a manuális fókusz módot... Tudtommal csak az újabb vázakon van ilyen funkció. De egyébként nem is csak a fókusz a problémám, inkább a fényerő. Jobb lenne ha legalább f2.8 lenne, de inkább még jobb. Egy Samyang 12mm f2.0 ugye álom marad egyelőre, nem halandó pénztárcájának való...
2019. aug. 14. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!