Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Szeretném az első fényképezőgé...

Szeretném az első fényképezőgépemet megvenni, és ez a fényképezőgép megérné?

Figyelt kérdés

Szeretném megvenni az első fényképezőgépemet, és a CANON EOS 4000D-ra gondoltam 18-55 mm DC III objektívvel. Eddig évek óta telefonnal fotóztam, és mivel szeretek fotózni, gondoltam, hogy egy olcsóbb, de egy viszonylag jó fényképezőgépet vennék, hogy előrébb lépjek. Viszont a kérdésem az lenne, hogy megéri-e megvenni? Kinek mi a véleménye erről a típusról, és mire számíthatok, ha megveszem?


Előre is köszönöm!



2019. aug. 18. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Én anno mikor kijött, kiröhögtem... Műanyag bajonett, most ez komoly, süllyed a színvonal, gondoltam. És még pénzt is kérnek érte, nem is keveset.
2019. aug. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megéri! Egy dslr nagy váltás egy telefonhoz képest funkciókban, kezelhetőségben, minőségben! Nem profinak való gép, de mindent tud, ami ahhoz kell hogy megtanuld az alapokat. Amúgy is: az objektív sokkal fontosabb, mint a váz. És ehhez rengeteg féle profi lencse közül is válogathatsz majd.
2019. aug. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Hogyha nem is ezt a gépet ajánlanátok, akkor milyet kezdésnek? Melyik márka a jobb, és később milyenre érdemes váltani?

2019. aug. 18. 22:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Én valamelyik dslr-t vagy milc-et ajánlom, hisz azokat tudod majd kedved és érdeklődésed szerint fejleszteni. Egyik márkában se fogsz csalódni, aki ilyeneket gyárt. Válaszd amelyik szimpatikusabb, amelyik ismerősi, baráti körben már van. Nincsenek nagy különbségek a márkák között. Árban max addig menj, ameddig meg tudod engedni magadnak. Én először egyszerű gép egyszerű objektív kombót vennék, majd az objektivet fejlesztenék aztán a vázat. De ez csak egy vélemény. A többi válaszoló kolléga biztos mind mást fog mondani:)
2019. aug. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Jobb."

Odamégy, kipróbálod és amelyik gombjai, menürendszere kényelmesebb, jobban a kezedre áll az a jobb. Tényleg nincs eget verő különbség a márkák között.


Ezen a 4000D-s fantasztikumon engem is zavar egy-két dolog:

- dioptriakorrekció hiánya

- műanyag bajonett

- nem középpontos vakupapucs (súlyosbítva vakuszinkron csatlakozó hiányával)

- 1 db keresztszenzoros AF pont

Ez mind olyan dolog, amivel nagyon könnyen meg tudod szívni.


Ha arról lenne szó, hogy ki akarod próbálni, való-e neked a fotózás, azt mondanám, hogy 60K-ért már le tudod vadászni ezt a vázat jófogásról, de a "viszonylag jó" az nem így néz ki, még belépő szinten se.

2019. aug. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Birdie véleménye szerint: "Fanyalgóknak viszont remek táptalaj lehet a műanyag bajonett, biztos vagyok benne, hogy az internet sötét bugyrai tele vannak a műanyag bajonett hátrányait kidomborító, nagyon sok negatív tapasztalattal rendelkező hozzászólókkal (valójában azonban inkább csak buta előítéletről van szó!)."


A nem középpontos vakupapucs azt jelenti, hogy a Canon rendszeréhez illeszkedő vakukat lehet csak használni. Hogy ez mekkora baj vagy nem baj... Van klónban is ETTL, nem?


1 db keresztszenzoros AF pont-al élték végig az elmúlt évtized második felét a magukat profinak valló fotósok a 20D-vel, és a 30D-vel. Készültek éles képek. Nem is az a baj, hanem az, hogy a 4000D-n ez csak f/5,6-os. Utoljára ilyen 15 éve volt, a 300D-n és a 350D-n.


A dioptriakorrekció hiánya, hát az súlyos, ha valakinek a szeme nem nulla környéki és egyúttal a mattüvegen akarna élességet állítani. Kíváncsi vagyok, ez a két feltétel egyszerre mennyi felhasználónál jelentkezik.


Na de hát ezektől olcsóbb, nem? Valamivel többért lehet jobb gépet kapni, és ez egészen kétmillióig így megy felfelé. Valahol le kell ragadni.

2019. aug. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kezdetnek teljesen jó ez, csak a DC objektív helyett keres IS-t.
2019. aug. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!