Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Sérült fájlokat okozhat a...

Sérült fájlokat okozhat a memóriakártya használat előtti formázásának elmulasztása?

Figyelt kérdés
Most megcsináltam a formázást utólag. Így meg fog javulni vagy vehetek újat, ha ez volt a baj? (párszáz képenként elveszik 2-3)
2019. aug. 22. 13:51
 1/5 Mr. V. ***** válasza:

Sima gyorsformázás nem jó megoldás... Vannak kártyák, amik hibásak... nekem is van 2GB SD-m, amin 120MB használható csak fel.

A sima Win formázás már a formázás elején javíthatatlannak írja, de speciális SD formázóval, low level teszterrel kizárhatóak a hibás blokkol és az elérhető jó blokkok alapján lesz egy új kisebb méretű SD.


Az 1-2 elveszés lehet abból is, hogy töröltél 1-et, annak a helyére készült egy másik, de az nagyobb volt és valamiért lemaradt a jó bejegyzés a töredezés után, vagy egyszerre készítesz több képet, a gép még írja a kártyát, de már újabb készül és ekkor esetleg túlcsordul a puffer és emiatt nem sikerül az írás.


SD kártya formázóval formázd a kártyát teljes formázással (nem quick, hanem full), így ellenőrzi is a felületet. Ezután próbáld agresszíven használni a fényképezőt, pl. még ment, de kikapcsolod, vagy sorozatot csinálsz, miközben még ment, stb. és töltsd meg vele a kártyát, majd utána nézd vissza, hogy mindegyik kép olvasható-e. Ha igen, akkor csak egy rendes formázás kellett neki. Ha nem, akkor low level-re lesz szükség, mert már vannak benne hibás blokkok, amiket nem tud áthelyezni, mert elfogytak a tartalék blokkok.

2019. aug. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Magán a fényképezőn végeztem el egy alacsony szintű formázást. Most egy tesztet futtattam a kártyán és azt írja, hogy valószínűleg hibás, mert 14,7GB jó, de 36MB adatvesztés volt:

Warning: Only 15094 of 15095 MByte tested.

The media is likely to be defective.

14.7 GByte OK (30838784 sectors)

36 MByte DATA LOST (73728 sectors)

Details:36 MByte overwritten (73728 sectors)

0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)

0 KByte corrupted (0 sectors)

36 MByte aliased memory (73728 sectors)

First error at offset: 0x00000000afbc0000

Expected: 0x00000000afbc0000

Found: 0x00000000c6fc0000

H2testw version 1.3

Writing speed: 9.96 MByte/s

Reading speed: 22.8 MByte/s

H2testw v1.4

2019. aug. 22. 14:49
 3/5 anonim ***** válasza:

"Sérült fájlokat okozhat a memóriakártya használat előtti formázásának elmulasztása?"

Nem.

Csak elmulasztottál egy tesztlehetőséget, mert megbíztál a gyártóban és ellenőrzés nélkül használatba vetted a kacatját.

De ezt természetesen nem a gyorsformázásra értem, mert abból sem tudsz meg, szinte semmit.

2019. aug. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze, az is lehetséges, hogy akkor még nem találtál volna hibát, de egy a lényeg, én inkább tesztelni szoktam.

A HD Sentinel regisztrált verziója is tud teljes írás-olvasási tesztet.

2019. aug. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenesetre a mai napig írják a kamera manualok, hogy ebben a gépben formázd meg a kártyát használat előtt. Valamint, ha kártyával kapcsolatos hibaüzeneted volt (értsd: az újra használási szándék elején).


Hát, én azt javaslom, tedd tartalékba azt a kártyát (semmi drasztikus, hogy csúzliba teszed és belelövöd az Etna kráterébe, csak nem használod többet). Igen sok kártyát használtam már, kb -10 éve csak Sandisket, ezekkel nem volt sosem problémám, ha mást használsz, térj át szép lassan. Bár a múlt évtized első harmadában meg csak igen olcsó kártyákat használtam, azokból is összesen kettő nyekkent meg, de az ismertebb gyártmányokból, nem a nonamekből.

2019. aug. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!