Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Panasonic lumix tz90 vélemény?

Panasonic lumix tz90 vélemény?

Figyelt kérdés

Nekem jó lenne az a fényképező ha ezek a szempontjaim?

-4k kép

-hosszú videó felvétel

-magyar nyelv (nem kötelező)

-könnyen kezelhető menü

-vandon élő állatok fotózása



#FullHD #digitális fényképezőgép #Panasonic Lumix DC-TZ90
2019. szept. 12. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:
70%

A 4k kép az mire is jó? Az egészen pontosan 8.3 mpx, arra jó egy öreg gép is...


Hosszú videó felvétel. Ez akárhogy vergődik az ember, 30 percre le lesz limitálva Európában, mivel fölötte digitális kamerának minősül, magasabb az adó rá.


Magyar nyelv. Nem tudok manapság olyanról, hogy ne lenne bármely hasonló kategóriásban benne.


Könnyen kezelhető menü. Hát én inkább könnyen kezelhető tárcsákra, gombokra vágyok, mint a menüben babrálni minden egyes beállításért...


Vadon élő állatok fotózása. Szólj, ha konkrétan ezen szempontnak gyártott gépet találtál.


Utóbbihoz még: nagy zoom, fényerő, és magas ISO tűrés kell. Alatta csak festményt kapsz eredményként.


TZ90-el készült vadon élő állatok fotózásának eredményei:


[link]

2019. szept. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ennek a kettővel előtti változata van, amit túrázáshoz használok, ugyanaz az objektív, ugyanakkora szenzor.


A 4K képnek én sem értem mi a jelentősége, ennél nagyobb felbontású képet is tudsz csinálni vele (mondjuk feleslegesen, mert a kicsi szenzor miatt nem lesz részletesebb.)


A videót már megválaszolta 1-es, 30 perc a max. minden Európában kapható fényképezőgépnél. Ezért van a Panasonic ZS sorozat Amerikában, ami ugyanaz mint a TZ sorozat, csak hosszú videóval.


Igen, van magyar nyelvű menüje, szerintem teljesen mindegy.


Viszonylag könnyen kezelhető. Emellett a fizikai gombok és tárcsák is jól személyre szabhatóak.


Fotózok vadon élő állatokat is a TZ70-el, de csak alkalomszerűen túrázáskor. Csodákra ne számíts, nem fogsz megközelítőleg sem olyan képeket csinálni, mint a természetfotósok. A kis szenzor miatt magas ISO-val nagyon zajosodik a kép, vagy részlettelen lesz zajszűrés után. Márpedig a hosszú végén az objektív elég rossz rekeszértékeket tud, ami azt jelenti, hogy kevés a fényed, és kézből fotózva épp ilyen nagy gyújtótávolságoknál kellene a rövidebb záridő. Ha drágább felszerelésre nincs pénzed, de nem baj ha ennél nagyobb a gép, akkor inkább a Panasonic FZ300-at javasolnám erre a célra.

2019. szept. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!