Nikon D3500 vagy Panasonic Lumix GX-800 a jobb fényképezőgép?

Figyelt kérdés
2019. szept. 24. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Egy hasonló kérdésre már megírtam, hogy nagyon fontos, hogy szabványosított, a kereskedelemben bárhol kapható áramforrás legyen a gépben. AA vagy AAA elem vagy akku. Ha nem ilyenekkel működik a fenti két gép, egy fillért sem adnék értük.
2019. szept. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, mire van szükséged, a belépő kategóriában mind a nagyon jó kis gép. Előbb nézz utána a tükrös (DSLR) és a tükörnélküli (MILC) rendszergépek közti különbségeknek. A Panasonic kisebb, kompaktabb, szívesebben fogod magaddal hurcolni, és igen meggyőzőek a videós feature-jei, a Nikon esetében viszont ott az optikai kereső, és az egy fokkal nagyobb szenzor. Nagy jövő áll a Panasonic előtt (magam is Lumixos volnék), de szerintem a Nikont és a DSLR-t sem kell még sokáig temetni.


Vannak amúgy ilyen jó kis összehasonlító oldalak is, de mindenképpen érdemes személyesen is kézbe venni ezeket a gépeket:

[link]


Amit #1 írt az elemekről, azt nem nagyon tudom hova tenni így 2019-ben. Ma már Li-ion akkuval adnak szinte minden gépet. Egyszerűen sosem éreztem ilyenkor érvnek azt, hogy "elemet kapsz minden sarkon". 2-3 pótakkut ma már nem olyan nagy ügy összeszedni, de a töltőt, power bankot is ugyanilyen könnyen viheted magaddal, ha kell (konnektort találsz mindenhol... ha meg egy erdő közepén vagy, teljesen mindegy, mi az áramforrás, ugyanúgy meg leszel lőve).

2019. nov. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.


Igaz, hogy nem gond beszerezni a pótakkut. Az is, hogy feltalálták már a power bankot is. De egy gépet az ember nem 1-2 évre vesz. Az akkuk élettartama korlátozott, akár 2-3 pótakkut vagy power bankot is elhasználhatsz, míg a gépedet lecseréled. Míg a szabványos AA elemekből 4 db kapsz már 1500 Ft-ért, addig a pótakkut ennek a többszöröséért. Ráadásul kötve vagy ahhoz a márkához, amilyen gépet vettél. Vigyáznak arra az egyes gyártók, hogy ne legyen csereszabatos az akku egy más cég akkujával, hogy csak az ő terméküket vásárolhasd meg. Ugyanez áll minden akkus készülékre, sok esetben még ugyanazon cég egyes termékeiben lévő akkuk sem csereszabatosak. Én büntetném azt a gyártót, aki nem szabványosított akkut használ.

2019. nov. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát, olcsónak valóban nem olcsóak a Li-ionok, ez tény. Mondjuk a szavatosságukkal nekem még sosem volt gondom, nem érzem azt, hogy jelentősen rövidebb élettartamuk lenne, pedig van pár több éves darab, és eddig csak 1 noname utángyártottal volt néha napján gond. Megveszed az 1, 2, esetenként 3 pótakkut, és ideális esetben nem kell velük a későbbiekben foglalkoznod. Igazából nem is nagyon tudok manapság olyan f.gépről, ami elemmel működne, inkább azt látom, minden gyártó már átállt Li-ionra.
2019. nov. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocs a floodért.

Szóval igazából azzal szerettem volna ezzel kilyukadni, hogy legfeljebb magát bünteti az, aki ez alapján választ gépet, hogy most elem vagy Li-ion hajtja-e, lévén ez a szempont ma már roppant mód leszűkíti a kínálatot. Ilyen szinten nem egészséges démonizálni a Li-iont, rengeteg nagyon jó gép kiesik így a szórásból.

2019. nov. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igazad van, egyre ritkábbak a szabványosított, több célra használható áramforrással működő szerkezetek. Nem is a Li-ionnal van a bajom, hanem azzal, hogy öcsi-bácsi gyártat magának, amilyen éppen az eszébe jut. Ha egy egységes, többcélú típust használna mindenki, nem emeltem volna szót ellene.

Egyébként rosszak a tapasztalataim a Li-ionos vackokkal, nem véletlenül adnak az áramforrásra csak fél év garanciát a kereskedők akkor is, ha magára a gépre 1 vagy több évet.

Sony filmfelvevő, Alcor, Concord, Navitel, Prestigio, Lenovo, Mizu, Doogee telefonok, tabletek vannak a családban, átlagban körülbelül másfél évet bír az akku. Anno a Nokia telefonom volt kivétel, annak az akkuja 7 évig bírta, de nem is tudom, az Li-ion volt-e.

Környezetvédelmi szempontból is kedvezőbb egy fajtából sokat gyártani. További lehetőség, hogy a tabletben, telefonban, fényképezőgépben lévő szabványosított áramforrásokat a fenti gépekben alkalmatlanná válásuk után még más célra lehet használni. Nekem kizárólag AA akkuval, elemmel működő fényképezőgépeim voltak, és vannak, (Yashica, Casio, Fuji, Panasonic) és a belőlük kikerült akkukat utána még évekig lehet használni digitális fali órában, ceruzahegyzőben, LED-es zseblámpában, kisrádióban, távvezérlőkben, stb. Ezért írtam, hogy büntetném azokat a cégeget, akik egyedi áramforrásokat használnak.

2019. nov. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!