Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Amatőr kérdés. Sony DSC W800...

Amatőr kérdés. Sony DSC W800 vagy Samsung A8 2018? Melyikkel tudok minőségibb képet csinálni?

Figyelt kérdés
Tudom, a kérdés má-már banális. Nem igazán vagyok otthon a fotózás világában, de, ha a fényképezővel manuális módban többet érhetek el, felfedezném ezt a területet. Automatában a telefon győzött eddig. Követhetetlenül gyors a technika fejlődése a laikusoknak, ezért nem tudom eldönteni, hogy egy tavalyi okostelefonból vagy egy 3-4 éves fényképezőből lehet többet kihozni.

2019. okt. 12. 20:31
 1/1 anonim ***** válasza:
A DSC esetében van egy 7 mm átmérőjű CCD CMOS szenzor ami ugyan nem megy 35 mm-es profi gép méretű szenzor de fizikai tulajdonságban jobb mint nanométeres szenzoros telefon. De hordozás szempontjából egy telefon mindig a zsebedben van és bár a Samsung A8 nem egy mindent felül múló (kiadását nézve) S9 szintű kamerával rendelkezik ugyan de alapvetően nem lehet panasz családi képek esetleg otthoni bármilyen jellegű emlékként készítendő kép készítésére. Ha meg portré vagy bármilyen más jobb minőséget igénylő fényképezésen gondolkodsz abban az esetben meg kezdésből érdemes egy olcsó DSLR fényképezőt keresni. 30~50 ezer Ft körül már lehet jót találni és annak a minősége már inkább ég és föld a telefonhoz képest.
2019. okt. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!