Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Van nekem egy Canon EOS 60D...

Van nekem egy Canon EOS 60D kamerám. Jó kamerának számit ez még?

Figyelt kérdés

Kb. egy Iphone 11pro maxhoz képest hol lehet szintbe?

Megéri még használni ezt a fényképező gépet?



2019. nov. 9. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó obival használod akkor nem lehet összehasonlítani egy mobillal.


Persze ha csak turista fotózás a cél akkor jobb a mobil mert kisebb és könnyebb

2019. nov. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze.

Egy jó objektívvel még jobb képeket is csinál, mivel sokkal nagyobb szenzora van, mint bármelyik telefonnak.

A hátránya a nagyobb súly, a nehezebb hordozhatóság.

2019. nov. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Az a nagy büdös igazság, hogy ha ezt így külön meg kell kérdezned, hogy egy 60D jobb-e egy iphone-nál, akkor neked valószínűleg teljesen felesleges a 60D. Fogalmad nincs a fényképészetről, te lehetsz az a tipikus hipszter, aki divatból vett egy dslr-t, természetesen kitobival, és nem éárti, nem érti, mi a hájp körülötte, de ha egyszer azt mondják, jobb mint a teló, akkor azt kell használni. De nem érted.
2019. nov. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem elég sokan lehetnek azok, akik elektromos fényforrásokat sikeresen be tudnak kapcsolni esténként, miközben fogalmuk sincs a 400 kV-os távvezetékek jellegzetességeiről.

Miként első kettő hozzászóló megjegyzi, a kérdés az objektív. Ha a két kitobjektívval vette, akkor kb ott lehet, mint az ájfon, a zoomot kivéve. Jobb objektívekkel meg szebb lehet az eredmény, de facebookos méretben tökmindegy.

2019. nov. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én töredéke ilyen géppel kezdtem fotózni úgy 7-8 évvel ezelőtt (EOS 500D) és már azzal a géppel is tudtam 30-50 ezer Ft-os megrendeléseket vállalni. A 60D alsó-közép kategóriás gép, sok olyat tud, amivel százezreket is kereshetsz egy hónapban, ezt egy iphone-ról nehezen tudnám elképzelni. A két eszköz közötti különbség oltári nagy, a teló kb egy 40 éves Lada, a 60D meg egy 5 éves Ford Mondeo. Nem BMW, nem Mercedes, de azért brutális a különbség.


A titok a képek kidolgozása (meg a jó objektív, nyilván). Tessék megismerkedni a RAW képformátum előnyeivel, illetve a képkidolgozó eszközökkel. JPG-t elfelejteni sürgősen! :)

2019. nov. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!