Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » SONY fényképezőgépeknél mi a...

SONY fényképezőgépeknél mi a különbség a Folyamatos expozíciós sorozat (Foly. Expoz. Sorozat) és a Szimpla expozíciós sorozat (Szimpla Expo. Sorozat) között?

Figyelt kérdés
A gyári, letölthető súgóútmutató mindkettőre ugyanazt írja, abból nem derül ki a különbség.

2019. nov. 26. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem ugyanazt írja:

[link]

[link]

2019. nov. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszoló! El tudod magyarázni, mi a különbség?
2019. nov. 27. 20:26
 3/5 A kérdező kommentje:

Megnéztem egy youtube videót és megtudtam, mi a különbség az expozíciós sorozatok között a SONY gépeken, idióta angol és magyar rövidítéseket is mellékeltem:


- BRK C = Cont.Bracket (Continuous Bracket) = Foly. Expoz. sororozat (Folyamatos expozíciós sorozat)

- BRK S = Single Bracket = Szimpla Expo. Soroz. (Szimpla expozíciós sorozat)


Beállítható, hogy 0.3, 0.7, 1.0, 2.0, 3.0 EV értékekkel változó sorozat 3, 5, vagy 9 képpel. Eddig tiszta.


Nekem 0.3EV 3 képpel, vagyis csinál egy -0.3-at egy 0-át és egy +0.3EV képet.


- BRK C esetén egy gombnyomásra megcsinálja a kiválasztott képmennyiséget (nekem 3 képet).

- BRK S esetén gombnyomásonként csak 1 képet csinál, vagyis a 3 kép elkészítéséhez 3x kell megnyomnom az exponáló gombot.

2019. nov. 27. 21:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Valszeg sajtó hiba és pongyola fordítás


A single kifejezést fordithattak félre


Mivel nincs Sony gépem csak tippelni tudok

A szimplanak nevezett valószínűleg az ami le van írva


A folyamatos pedig addig készít felvételt amíg nyomva tartod a gombot de direkte nem változtat a beállításokon csak esetleg ha maga a fényképezett környezet is változik és ehhez igazítja az automatikus beállításokat

2019. nov. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"BRK S esetén gombnyomásonként csak 1 képet csinál, vagyis a 3 kép elkészítéséhez 3x kell megnyomnom az exponáló gombot."

És ha nyomva tartod? Úgy lenne a logikus, hogy a folyamatosnál addig csinálja a bracketinget, ameddig nyomod a gombot (3-6-9-12-... kép), a szimplánál pedig csak egy sorozatot csinál (3 kép) és ameddig fel nem engeded újra a gombot és le ne nyomod, addig nem csinál semmit.

2019. nov. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!