Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Vannak régi kihívatlan kodak...

Vannak régi kihívatlan kodak filmjeim. Sajnos fényt kaptak a filmek. Ezeket már dobhatom a kukába?

Figyelt kérdés

Számomra olyan emlékek vannak a filmen, 15-20 évvel ezelőttről, amik pótolhatatlanok. Még úgy is jó lenne ha nem annyira jó minőségben tudnám kihívatni.


Nem értek hozzá hogy működik ez a régi technika.


Elvesztek a filmek és most találtam rá.


2020. jan. 14. 17:57
1 2
 1/18 Szirty ***** válasza:

Előhívatlan. Így írják.


Szerintem két reális lehetőséged van.

1. Megy a kukába, elengeded.

2. Elviszed egy ezzel foglalkozó céghez kidolgoztatni (előhívatni) és meglátod milyen lesz.

Persze nem árt előre megbeszélni velük ki mire számíthat és ki mit ad és kap ezért, csak hogy később ne legyen vita.

Amelyik nem jó mert fényt kapott/régi azt buktad (ki kell fizetni akkor is) de ez az ára.

2020. jan. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nagyjából mind fényt kapott, de egyet kiválasztok és próba alapon előhívatom, aztán az se baj ha rossz a minősége, gondolom akkor is látszódik a lényeg. Számítógépen meg csak találok valami javító programot a képekhez.

2020. jan. 14. 18:12
 3/18 anonim ***** válasza:
Csak a filmet kell előhívatni, azután majd meglátod. Lehetséges olyan, hogy a külső rész kapott főleg fényt.
2020. jan. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A teljes feltekert tekercsen lévő film minden képe nem lehet sérült úgyhogy én is úgy gondolom hogy csak a szélek vagy 1-1 folt lehet a hibája. Majd meglátom hogy mire jutok. Manapság már olyat is ritkán látni, aki még ilyennel foglalkozik.
2020. jan. 14. 18:19
 5/18 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem kuka! Sajnálom! Ha belegondolsz a fényképezőgép működésébe, akkor tized század vagy ezred másodpercek nyit ki a fényképezőgép zárszerkezete exponáláskor. Nem tudom mi okból bontottátok ki a zárt tekercset, de ha nincs előhívva akkor egy kevés fény is egyből tönkreteszi. A másik dolog, hogy szerintem az előhívatlan film illetve a rajta lévő fényérzékeny anyag is ennyi idő alatt tönkremegy.
2020. jan. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom biztosan hogy hogy áll a filmek állapota, ezért tettem fel a kérdést, hátha valaki tud segíteni. Próbára előhívatok 1 filmet és meglátom érdemes e a többit.
2020. jan. 14. 18:25
 7/18 Szirty ***** válasza:

Nem tudom hogyan lehet neked segíteni ebben a kérdésben.

ha a képek nagyon fontosak (és most eltekintve attól, hogy mit hogyan kellett volna csinálni) akkor mindet kidolgoztatnám, kerül amibe kerül és amelyik még használható valamilyen szinten megtartanám.


Persze lehet utómunkával photosopolni ezerrel, de az az információ ami nincs rajta a képen az el van veszve és ennyi.

2020. jan. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Egyáltalán milyen körülmények köztt és hogyan kapott fényt? A fényképezéshez századmásodpercnyi megvilágítás is bőven elegendő :)
2020. jan. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Csak lehet, hogy sokan elméletben gondolkodnak, de nem láttak még fényt kapott filmet.

Például kinyitásra kerül egy gép és a felcsévélő orsón lévő rész fényt kap. Ha gyorsan visszajárják, egyrészt a külső rétegek csökkentik a belső rétegekhez jutó fényt, másrészt hullámosan fog "beégni".

Csak azért, mert én láttam is ilyet, még régen. Nem zárható ki, hogy marad valami, ez persze függ a körülményektől is.

2020. jan. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Mindamellett, ez is kicsit hasonló, mint a DVD, amit nem jó sokáig tárolni, íratlanul.

A filmet sem jó sokáig tárolni, előhívatlanul. Lehet, hogy már amiatt rég "megromlott".

Egyáltalán minek kellett ilyen sokáig halogatni?

2020. jan. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!