Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ti a sony alpha 9-et vagy az...

Ti a sony alpha 9-et vagy az alpha 7R4-et vennétek meg inkább?

Figyelt kérdés
És miért azt választanátok amelyiket?

2020. jan. 24. 01:34
 1/7 anonim ***** válasza:

ez két végleg, az a7III meg a kettő között van.


az a9-et jellemzően a gyorsabb AF és sorozat miatt veszi az ember, főleg akkor, ha sport, természet, riport fotóra akarja használni és elég neki 24 megapixel


az a7RIV-et akkor veszi, ha nagy felbontásra (a7RIII 42 megapixel, a7RIV 61 megapixel) van szüksége és a sebesség nem annyira kritikus számára


az a7III-at meg akkor veszi, ha a sebesség nem kritikus számára és nincs szüksége 24 megapixelnél többre, ezért nem akarja a jóval drágább a7RIII, a7RIV vagy a9 magasabb árát kifizetni

2020. jan. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én két éve váltottam Canonról, Alpha 7R3-at vettem és nagyon nagyon szeretem. Ha most váltanék, akkor a 7R4-et venném. Az óriási felbontás ellenére 10 FPS mellett is folyamatos és igen jó fókusszal bír, nagyon nagyon extrém mozgás kell ahhoz, ahova ez nem elég.


Az A9-ben túl sokat kell fizetned olyan szolgáltatásokért, amit csak valódi sportfotósként, vagy fizetett természetfotósként használsz ki (különböző adatátviteli protokollok, 20 FPS, stb). Előnye, hogy a "kicsi" felbontás miatt és a "stacked" szenzor miatt gyenge fényviszonyok esetén lényegesen kevésbé zajosodik.


Ugyanakkor ha egy zajosabb 60Mp-es képet átméretezel az A9 méretére, ember legyen a talpán, aki megmondja, melyikkel készült a kép. Számomra ezért a nagyobb felbontás vonzóbb. A kicsit nem tudom nagyítani, a nagyot viszont össze tudom nyomni. Cigánykerekező gepárdokat meg ritkán fotózok.

2020. jan. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"folyamatos és igen jó fókusszal bír"

A kérdező volt olyan kedves, hogy az előző ilyen kérdéséből kitörölte a válaszomat, ami egy idézetről szólt, de talán addig nem törli ki megint, amíg el nem olvasod, hogy a dpreview ezt írja az A7RIV AF-ről, oszt akkor neked van tapasztalatod, hogy ez nem igaz?

"Basically, the camera performs acceptably, if not quite in line with the high standards we've come to expect from Sony's lower-resolution models."

2020. jan. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sztrogoff-nak írom, hogy nem értem a felvetést.


Miért ne lenne igaz? Az idézett mondat arra utal, hogy az óriási felbontás ellenére "a fókusz teljesen elfogadható, sőt, közel egy szinten van a magas sztenderdekkel, amit ma már úgy el is várnak a Sony-tól".


Az ott "if not quite in line" és nem "IS not quite in line". Sztem valamit nem jól értelmeztél. A cikk második oldalán gyakorlatilag végig ömlengik az új autófókuszt, szóval nem értelek.


[link]

2020. jan. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vannak már jó nyelviskolák is.
2020. jan. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én 70Dről váltanék. Főként madarakat fotózom. Bár szeretnék majd esküvőket és eseményeket is elkezdeni fotózni, ha az OKJvel végeztem. Emiatt gondolkodom az R4-en is, mert feltételezem oda a nagyobb megapixel stb jobb lenne főleg ha valami nagyot nyomtatni kell. Bár a 70Dvel is tudok A1es képet nyomtatni, szóval feltételezem elég lenne az A9. De mindegy, szerintem megvárom az új eos R kamerákat mindenképp, hátha lesz valami ami felveszi a Sonykkal a versenyt autófókuszban és sebességben, hogy ne kelljen váltani.
2020. febr. 1. 12:36
 7/7 A kérdező kommentje:
Én senkinek a válaszát nem töröltem ki egyébként. Ez lehetséges egyáltalán?
2020. febr. 1. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!