Vadkamerázás hobbiból?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem vagyok vadász, se hasonló. De imádom az állatokat fotózni, ezért is jutott eszembe a vadkamera.

Azt szeretném kérdezni, hobbiból megérné beszerezni egyet?

Árakkal tisztában vagyok.

Kitehetem csak úgy az erdőbe? Mennyi esélyem van rá, hogy ellopják? Mit kell róla tudnom?



2020. jan. 31. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Azt mi honnan tudjuk, hogy neked megérné-e beszerezni?


Ha valamit ki akarsz telepíteni az erdőbe akkor ahhoz a nemzeti park vagy a területileg illetékes hatóság engedélyét kell kérd.


Azt megmondom őszintén nem értem, hogy ebben mi a buli. Mert a vadfotózás biztos érdekes, ha te magad csinálod, magad közelíted meg az állatot, de abban mi a jó, hogy odamész egy hét múlva és letöltöd a képeket? Ezen az alapon az internetről is letöltheszt valamit.


Az ellopása soktényezős, főleg attól függ, hogy mennyire látogatott a hely.

2020. jan. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Kiviheted, ha más szabályt nem sértesz vele - azaz nemzeti park területén lévő erdőbe nem viheted ki csak a park előzetes beleegyezésével.

Mekkora esélye van hogy ellopják? Hát ha emberek is járnak arra akkor sajna elég nagy.

2020. jan. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

elég sok természetfotós használ ilyen telepített kamerákat, fotócsapdákat, amik az állat közeledésére, mozgására aktiválódik. mivel a vadállatok félnek az embertől, csak így lehet hozzájuk nagyon közel férkőzni - és egészen más jellegű felvételeket készíteni, mint ha messziről teleobjektívvel próbálod lekapni őket.


hogy mennyire hagyják magára az ilyen kamerákat, az már nehezebb kérdés. nyilván van, aki csak látótávolságig megy és biztos van olyan is, aki hosszabb időre magára hagyja. ez utóbbit főleg olyan helyen érdemes max megpróbálni, ahol valószínű, hogy nem nagyon jár senki. érdemes az ilyesmit minél jobban elrejteni, eleve rejtő színekbe csomagolni, hogy az állat se vegye észre - akkor embe se fogja olyan könnyen megtalálni.

viszont ezzel együtt annak az esélye is megnő, hogy te sem fogod megtalálni, ha túl sokáig magára hagyod, mert egy erdőben pont ugyanahhoz a fához visszatalálni nem olyan könnyű - még úgy sem, hogy akár a GPS koordináták is megvannak.


az engedélyezést érdemes a helyi vadászokkal, nemzeti parkkal egyeztetni. már csak azért is, hogy ne lőjenek le véletlenül, mikor oda mész.

2020. febr. 1. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. febr. 1. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!