Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milc fényképezőgéppel hogyan...

Milc fényképezőgéppel hogyan tudok olyan fotót készíteni, amelyen az egész tárgy éles?

Figyelt kérdés
Nem régóta van egy milc gépem, még csak ismerkedünk. Szeretnék lefotózni egy kisméretű tárgyat egy bizonyos háttér előtt. Ugyebár van egy tárcsa, melynek forgatásával élesedik-homályosodik a háttér/előtér. Nos, amikor a háttér éles, akkor az egész az, de mikor ráfókuszálok a tárgyra, legyen az mondjuk egy 1:64-es méretarányú autómodell, akkor nem tudom úgy lefotózni, hogy az egész tárgy éles legyen, vagy csak az a eleje az, vagy a csak hátulja. És hát elég bután néznek így ki ezek a képek. Nyilván én vagyok a béna, ezért kérek most segítséget.

2020. febr. 14. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"van egy tárcsa, melynek forgatásával élesedik-homályosodik a háttér/előtér"

a fókuszgyűrű vagy a rekeszállító?


"Nyilván én vagyok a béna"

nem, a makrófotózás ilyen, nem fogsz tudni teljesen éles képet csinálni.


keress rá a neten a bokeh és a mélységélesség szavakra.


a mélységélesség az amit tapasztalsz - hogy nem teljesen éles a tárgy.

úgy tudod a mélységélesség tartományt kitolni hogy lerekeszeled (szűkíted a rekeszt) az objektívet. Tehát az F értéket növelet F11-ig vagy még tovább.


Persze még beleszól a történetbe a tárgytávolság (fókusztávolgás) és az objektív gyújtótávolsága is.


A mélységélességre az alábbi módon hatnak a bizonyos értékek:

Szűk rekesz (magasabb rekeszérték - pl 9) - nagyobb mélységélesség tartomány

Tág rekesz (kisebb rekeszérték - pl 2.8) - kisebb mélységélesség tartomány

Kisebb fókusztávoltág (a tárgy közelebb van az objektívhez - kisebb mélységélesség tartomány

Nagyobb fókusztávolság (a tárgy meszebb van az objektyvtól) - nagyobb mélységélesség tartomány

Kisebb gyújtótáv (pl 12mm) nagyobb mélységélesség tartomány

Nagyobb gyújtótáv (pl 100mm) kisebb mélységélesség tartomány



remélem jól írtam - öreg vagyok én már ehhez, inkább olvass utána! rengereg cikk van a témáról!

illetve sok cidó a youtubeon!

Illetve van mélységélesség kalkulátor is - DOF calc

DOF - depth of filed

2020. febr. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Amiket az első írt az nagyjából helytálló, egyetlen apró kivétellel:

"a makrófotózás ilyen, nem fogsz tudni teljesen éles képet csinálni" Ha más tud, akkor a kérdező is fog tudni.

A sok keresgélés után keress rá arra is, hogy "focus stacking". Ez egy elsősorban makrózáskor alkalmazott technika, gyakorlatilag arról szól, hogy készítesz sok, kis mélységélességű képet, az élesség síkját folyamatosan mozgatva, hogy a témád minden részéről, szeletéről legyen egy éles képed, majd egy szoftverben ezeket a szeleteket összemontázsolod úgy, hogy mindegyikből csak az éles rész maradjon meg. Ha elég jól csinálod, piszok szép képeket lehet kihozni belőle.


[link]

2020. febr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Ha van a gépeden automatikus focus stucking funkció akkor azzal


Ha van fókusz sorozat funkció akkor utólag a photoshop összerakja neked


Ha nincs akkor kénytelen leszel utána olvasni és manuálisan megcsinálni a fókusz sorozatot majd utólag photoshop pal elkészíteni a képet

2020. febr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocsika...


focus stacking

2020. febr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

tilt/swing objektívvel, lehet ferde síkot leképezni, de nem hiszem hogy megéri.

A lényeg:

Ferde sík leképezése úgy történik, hogy a tárgy síkjának a vonala, az objektív síkjának a vonala, és a képérzékelő síkjának a vonalának egy pontban kell metszenie egymást.

Ez műszaki kameránál könnyen kivitelezhető, de erre vannak a tilt/swing obik.

2020. febr. 20. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%
Tilt-Shift, baze. Ha már trollkodni akarsz, írd le helyesen.
2020. febr. 20. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!