Mi a véleményetek az év természetfotósa pályázatról?

Figyelt kérdés
Én nem nagyon hallottam jó dolgokat róla, csak azt, hogy sokminden múlhat a kapcsolatokon. Ez mennyire igaz? Miért van egyébként ennyi szabálya a pályázatnak? Más pályázatok közel nem rendelkeznek ilyen sok kikötéssel a nevezhető képekre vonatkozóan. Gondolok itt természetfotó pályázatokra persze, nagy nemzetköziekre
2020. febr. 17. 00:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Mint minden ilyen pályázatnál a zsűrizés szubjektív. Hivatalosan nem tudják ki melyik képet készítette de persze azért de. Olvass csak el ide, mi folyik időnként:

[link]

2020. febr. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Végig olvastam három oldalt, de nem volt az év természetfotósa pályázat téma. Vagy csak a vitákat kellett nézni?


Én például hallottam olyat, hogy a pár éve ami év természetfotója lett szarvasos kép, egy vadasparkban készült, ugye ami abszolút nem felel meg a szabályoknak.


Már nem is emlékszem melyik évben, de egy időben néztem a zsűrizéseket amiket élőben közvetítettek. Volt az egyik kategóriában egy kép, amelyik alig jutott tovább, és nagy vitákat váltott ki a zsűri tagokból, hogy ez szörnyű, a tetején teljesen ki van égve, nem jó kép stb. Ehhez képest a végére első helyezett lett, megelőzve egy olyan képet, amit a zsűri két fordulóban is amit online közvetítettek max ponttal szavazott be kb.



Egy helyen ahova fotózni járok madarakat, a tulaj mesélte, hogy ő ilyenek miatt nem nevez például soha és csak hobbi szinten csinálja. De ő például nekem olyat mondott, hogy ismert olyat, akit az egyik zsűri tag hívott fel beadási határidő előtt, hogy még nem látták a képeit, mi történik nem akar nevezni? Ja elnézte a napot, már tölti is fel...


Ilyeneket ti tapasztalatok? Vagy ezek rosszízű pletykák csak?

2020. febr. 17. 09:27
 3/4 anonim ***** válasza:
39%

Az év természetfotósa pályázat 9 azaz kilenc évnyi zsűrizését lehet megnézni youtube-on. Még csak el sincs rejtve.


Mostanában egész sok külföldi pályázati kiírást olvastam, mert fordítok egy barátnőmnek. Ez még az érthetőbbek közé tartozik. A természetfotós műfaj meg elég kötött. Ha bővebben kifejtenéd, hogy mivel van bajod vagy mutatnál ellenpéldát, akkor esetleg lehetne érdemben reagálni rá.


Amire az ember eljut odáig, hogy labdába rúgjon egy ilyenen, van kapcsolati hálója meg némi neve is. Nem azért, mert tövig benyal a zsűrinek és biztos megnyeri, hanem mert megy, érdeklődik, beszélget, kritikát kér, konzultál, más pályázatokon is részt vesz stb.

Én nem csodálkoznék azon, ha XY-t megkérdezett volna a szervező, hogy "hé, amúgy te nem akartál pályázni?" (ilyen kérdés én is kaptam már, pedig én nagyon kicsi hal vagyok).


Amúgy egy bizonyos szint felett rohadt nehéz különbséget enni a munkák minőségében, mert mindegyik qrvajó. Ha nem tudsz konkrét példát mondani a "hű, de ez ki van égve" sztorira, megint nincs miről beszélni.


Tisztelet a kivételnek - a pályázatok részben tudnak kiszámíthatóak lenni. Mindig vannak trendek, pl. mostanában a környezetvédelem és a drónfotók.

2020. febr. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A természetfotósok gyakran abban se tudnak megegyezni, hogy mi számít természetfotónak.
2020. febr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!