Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen beállítást használjak...

Milyen beállítást használjak ennek a képnek az elkészítéséhez?

Figyelt kérdés
Szóval arról lenne szó hogy este szeretnék csinálni portté fotózást egy nikon d90es el. Viszont. Az iso ilyen 1600 vagy kicsit magasabb volt de a záridő ha túl rövid akkor nem igen látszódik a képen semmi ha hosszú az úgy oké vagyis mégse mert belemozdul a modell. Szóval ezt hogy tudnám megoldani? Az objektív pedig egy fix 50mm es obi.

2020. febr. 21. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodjunk, Béláim!

Hogy is van a szentháromság?

ISO, rekesz, záridő.

Tehát három lehetőséged van:

- növeled az érzékenységet,

- csökkented a rekeszt,

- növeled a záridőt.

Lássuk akkor sorjában.

Első. Tovább növelheted az érzékenységet, de az már erősen zajosodni fog. Ez egy megoldási lehetőség, de sokat nem érsz vele, mert ha annyira felhúzod, hogy elég fényed legyen bemozdulásmentes képhez, akkor több zaj lesz a képen mint portré.

Második. Rekesz. Nem tudod 1.8 alá vinni, felejtős.

Harmadik. Záridő. Vihetsz állványt, ezzel kiküszöbölheted a kezed bemozdulásából adódó elmosódást. Azonban a modelled is mozog, tehát sokat nem érsz vele.

Na, mi maradt?

A negyedik. A fény. A FÉNY!

Ha túl sötét van, nincs mese, több fény kell.

Vigyél vakut, zseblámpát, autót, bármit, ami világít.

Fény nélkül nem tudsz fényképezni.

A nevében is benne van: fénykép, a fény leképezése.

2020. febr. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem is értem, hogy akarsz sötétben portrét készíteni. Esetleg linkelj olyan képet, amit szeretnél, mert a kérdésből ez nem derül ki.

Az első jól összefoglalta, annyit hozzátennék hogy ha sötét van és ezen nem is akarsz segíteni pl. egy kis lágyított vakufényel, akkor kb. cseszheted az egészet.

2020. febr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sötétben szoktak valami bigyót használni.


Hogy is hívják? Az ismerősöm ismerőse látott már olyat...


Aszem vaku a neve! :)

2020. febr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez most vicc akar lenni? A magas ISO-ból következtetve gondolom nincs vakud, márpedig anélkül nem fog menni a portrézás sötétben. Ha pedig vakuzol, akkor a környezetből semmi nem fog látszódni, mert nyilván az alany arcát fogod kiexponálni. Esetleg a hátteret külön expoként ki lehet exponálni és összemontázsolni a képeket, de nem tudom mi értelme lenne ennek.
2020. febr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2020. febr. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szóval az a baj hogy normális vakum nincs csak a gépen az a villanó mert én azt nem mondanám vakunak. A fényről annyit hogy a közvilágítás szerencsére van is meg jó is sok fény van ott és nézetem ilyen videókat jó nekik nagyon éles volt a képük vaku nélkül.
2020. febr. 21. 23:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Mutass már egy helyszínt, mert nem tudom elképzelni hol szeretnéd csinálni. Ha utca közepén akarod, akkor az biztos, hogy kell fólia is a vakura, mert a közvilágításnak tuti biztosan el fog térni a színhőmérséklete. Sötét parkban meg elégtelen az egy vaku, mert legalább egy kellene az alany megvilágításához és legalább egy a háttérhez. Akkor már egyszerűbb lenne stúdióba vonulni, ahol mindent megkapsz. 1 órára potom pénz a bérlés.
2020. febr. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!