Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » EF és FD között mi a különbség?

EF és FD között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Egy 300 mm FD 2.8 lencse működik egy eos 80D-n?
2020. febr. 22. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
2020. febr. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értem, konverterrel kell használnom, ha emellett az objektív mellett döntök igaz?
2020. febr. 22. 23:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha jól értetted, akkor vagy lencsés konvertert veszel amivel lesz végtelen és tönkrevágja a képminőséget vagy átszereled a bajonettet (ha szeretsz barkácsolni vagy valakivel megcsináltatod)
2020. febr. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

adapterrel...

de lehet drágább az adapter meg a 300-as üveg mint egy EF bajonettes üveg.

és akkor az adapter hátrányait nem említettük.

2020. febr. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát adapterrel egy ilyen lencse 200 ezer körül van. Az EF változata 400 körül kezdődik.



Milyen hátránya van az adapternek?

2020. febr. 23. 08:38
 6/9 anonim ***** válasza:

egy normális valamirevaló adapter sem 5000... sőt.


hátránya a plusz optikai elem(ek), nem biztos hogy lesz AF, nem biztos hogy átviszi az össze infót a váznak az obiból, ergő manualiter kell beállítani mindent.

Mindez persze attól függ milyen adaptert vásárolsz. A gagyi tuti csak levélnehezéknek jó.

2020. febr. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jó de alapból manuálisan fotózok legtöbb esetben. Szóval ez nem akkora hátrány. Fókuszt leszámítva. Vagy akkor az se működik automatikusan?
2020. febr. 23. 13:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincs autofókusz, adapterrel sem.
2020. febr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem ez úgy volt, hogy a Canon a nevesebb fotósoknak adott adaptert a nagyobb, azaz drágább telékhez, mikor áttért az EOS rendszerre, EF bajonettre. Így hát ezek a gyéri adapterek kevesek és drágák. Az utángyártottakról én még jót nem olvastam, bár utoljára ez a kérdés kb 15 éve izgatott. A lencse nélküli adaptereknál meg nincs végtelen.


Mindenki azt tesz a pénzével, amit akar, de mire jó egy 300/2,8-as manuálisan egy cropos vázon? Azért ott a mélységélesség gyakorlatilag mélység nélküli. Ezt szerintem mozgó témánál kellő gyorsasággal nem lehet beállítani.

2020. febr. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!