Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a különbség az optikai...

Atilla75 kérdése:

Mi a különbség az optikai zoom és a fókusztávolság között?

Figyelt kérdés

2020. febr. 23. 13:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Enneka kérdésnek fuss neki még egyszer


Fejtsd ki mire vagy kíváncsi pontosan

Mert ez így olyan mint


Mi a különbség a csokoládé és az alufólia között?

2020. febr. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A fókusztávolság határozza meg, hogy mekkora területet lát az objektív. Minél kisebb a fókusztávolság, annál nagyobb a belátható terület. Az optikai zoom azt jelenti, hogy az objektív fókusztávolsága változtatható, így például egy szobában kicsire állítod a fókusztávolságot, hogy mindenki rajta legyen a képen, egy távoli dolgot fényképezve viszont növeled a fókusztávolságot, másképp fogalmazva rázoomolsz. A fényképezők és videokamerák kb. 99 százalékát zoomobjektívval gyártják. Mobiltelefonok viszont nem mindig képesek optikai zoomolásra.
2020. febr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De a leírtak alapján mind a kettővel ugyanazt érem el. De a gépeken külön állítható a kettő. Pontosan mit állítok az egyikkel és mit a másikkal?
2020. febr. 23. 13:37
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

"A fókusztávolság határozza meg, hogy mekkora területet lát az objektív"

Nem! kevered a gyújtótávolsággal! Ehhh van zavar a fejeben nálad 2-es


Szóval a fókusztávolság az az ahova fókuszálsz, tehát egy fix objektívnél (amivel nem lehet zoomolni) annál is változik a fókusztáv hiszen hol közelre (mondjuk portrénál) hol távolra (tájképnél) fúkuszálsz - hívhatjuk ez még tárgytávolságnak is.

Zoomobi esetén is lehet bármelyik gyújtótávra beállítva, ugyanaz lehet a fókusztávolság


Amit kérdező szeretnél megtudni az a gyújtótávolság és az optikai zoom közötti összefüggése.

A gyújtótávolság változást nevezzük zoomnak.

Tehát van egy 10-100mm-es obi annak 10x a zoomja. 10-30mm esetén 3x

14-28mm 2x, 100-200mm is 2x és 500-1000mm is 2x.

A zoomtartomány a két véghelyzet közötti gyújtótávváltozást mutatja meg.

Egy fix obinál 1x a nemlétező zoom - ezért nem is értelmezzük fix obinál a gyutávot.


A zoom érték nem mutat meg semmi más egy obinál csak azt, hogy a két véghelyzet között mekkora a különbség.


A gyújtótáv mutatja meg hogy mekkora a látószöge az obinak Kis értéknél nagylátószögről, nagyobb értéknél teleobiról beszélünk.

De a rendszert a gépvázzal együtt kell értelmezni, ezért zgyanaz a gyutávu obi más képet ad egy másik gépvázon (ha rá lehet tenni)

2020. febr. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ezt ilyen egyértelműen még sehol nem olvastam.

Köszönöm!

2020. febr. 23. 14:02
 6/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
74%

[link]

Pedig eszerint én is jól emlékeztem az általános iskolában tanultakra: fókusztávolság = gyújtótávolság.

2020. febr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

nekem fotós suliban gyújtótávnak tanították és korábban is ezt a terminológiát olvastam, használtam mindenhol fotós témában.


A vonatvezető is mást jelent a vasutasoknak mint a nem vasutasoknak. :)


de a lényeg, hogy a kérdező megértette :)

ja kérdező keress rá a gyújtótávolságra a google-n és sok-sokcikket fogsz talánni illusztrációval!

2020. febr. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:

#7

Azért a fizikának ellentmondó dolgot talán csak nem tanítottak. Mindegy, minek nevezzük, ha egyszer fókusztávolság = gyújtótávolság. Ugyanazt jelenti.

Csak azt furcsállottam, hogy leszóltad a #2 választ, holott nincs is benne hamis állítás.

Ahol viszont ezt írod:

"Nem! kevered a gyújtótávolsággal!"

Sokkal furcsább, hiszen ugyanaz a fogalom.

2020. febr. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. febr. 23. 20:05
 10/14 anonim ***** válasza:

A méregfogát onnan is ki lehetett volna húzni, hogy erre a kijelentésre:

"De a gépeken külön állítható a kettő."

tisztázzuk, hogy honnan vette, és hogy ez miért nem igaz.

2020. febr. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!