Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogy-hogy foltosak a képeim,...

Hogy-hogy foltosak a képeim, ha elvileg megtisztították a szenzort?

Figyelt kérdés
Jó, hát most már akkor nincs más lehetőségem, majd klónozással javítom a képeket (ki mit ajánl? elég a photoscape, vagy PS/Lightroom?), de eléggé elkeserítő. Olyannyira szennyezett lehet a szenzor, hogy már nem bírtak vele? A szervizben egyáltalán megnézik, hogy jól csinálták-e, vagy szarnak rá? Ingyenes tisztítás volt, postán küldték vissza.

2020. ápr. 4. 00:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Reklamálj!
2020. ápr. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

1


Van értelme?


Úgyse tudom felvinni, bár ha nagyon akarnám, de inkább nem. Aztán ki tudja, egyáltalán működik-e most a szerviz, két hete voltam ott, már akkor kordonnal voltak elkerítve az ott dolgozók, ez egy keddi nap volt, és bár azt ígérték, másnap már megkapom, végül csak pénteken hozták. Szóval már akkor káosz volt, pedig akkor még nem voltak korlátozások.

2020. ápr. 4. 00:43
 3/19 anonim ***** válasza:
72%

"hát most már akkor nincs más lehetőségem"

De van. El kell sajátítani a szenzortisztítást, ahogy azt tette rengeteg fotóamatór. Ugyanis ez nem valami beavatott, titkos tudás, hanem egy rutinművelet.

2020. ápr. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

amit szervizre költöttél abból megvan egy Lenspen szenzortisztító.

Én is megcsináltam sokszor és semmi baja nem lett a gépnek.

Én azt vallom, hogy sokszor kell tisztítani, meeg kifújni körtepumpával a tüköraknát, mert ha hagyod elkoszolódni akkor ha befújsz teleküldesz mindent mocsokkal.

biciklimet is magam szerelem. számítógépet is... egyszerűbb megtanilni néhány apró dolgot mint b..sz..kodni a sok hülye szervizessel aki lehet, hogy tegnap még a mekiben kérdezgette hogy adhatom menüben?

2020. ápr. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ne félj a szenzortisztítástól, semmi nehézség nincs benne. Ha attól félsz hogy megsérted a szenzort, akkor ne parázz, hozzá sem érhetsz. A szenzor önmagában nem színes, amit te látsz, az az előtte lévő UV/IR cut filter, tehát egy speckó üveg, amit nyugodtan megtisztíthatsz többféle módon is. Amit én javaslok, és olcsó megoldás, az a szemüvegtörlő (például W5, nálam favorit) illetve a lencsetisztító (pl Lenspen). Az alkoholos törlővel könnyedén megtisztítod az egészet, minden apró szennyeződést seperc alatt levisz, és ha ez nem lenne 100% os, tehát enyhén csíkos marad, vagy mégis marad rajta valami, fejezd be a lencsetisztítónak a mikroszálas fejével és olyan lesz a szenzor, mint újkorában.
2020. ápr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos sikerült megkarcolnom az UV/IR filtert tisztításnál. Véletlenül hozzáértem a körtepumpával, maszatos lett, aztán óvatosan megpróbáltam mikroszálas törlőkendővel megtisztítani, lett is vagy 3 hajszál karc rajta, bezzeg az ezelötti gépem szenzora kapott mindent, fültisztító, törlőkendő, alkoholok, 96 és 70%-os, magam késztette kis műanyag eszköz, ami kb. a szenzor mérete, arra rátéve a törlőkendő, egyszóval kapott eleget, mégsem lett egy karcolás sem rajta. Egyébként összekarcolt UV/IR filter esetén kell látszódnia valami rendellenességnek a képen? Mert én nem nagyon láttam, de lehet, hogy én vagyok a vaksi, ezért kérdezem.
2020. ápr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
ha normális helyen tisztították akkor lehet reklamálni.
2020. ápr. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
6#, Az gáz :/ Mondjuk én még ilyenről nem nagyon hallottam. Mármint az általad említett helyzetben nem kellett volna megkarcolódnia, szóval kissé érthetetlen, pláne hogy a körtepumpa vége műanyag, és az is életlen. Mivel nem közvetlen a szenzoron helyezkedik el a filter, a karcok minimális mértékben ronthatják csak a képminőséget. Ha észrevehető, tehát zavar, akkor javaslom a filter lecserélését. Rizikós meló, kb annyi fáradtságot igényel, mint egy asztro modifikáció, illetve géptől függően drága is lehet bele a filter, de ha nem észrevehető, szerintem hagyd a fenébe. Vagy végső megoldás, asztro módosítsd a gépet. Tehát távolítsd el a filtert, így asztrofotózásra sokkal jobb lesz a full spektrum, illetve az infra fotózásnál nem kell hosszú záridőt használnod. PhotoShop ban javíthatod a napközben készült fotókon lévő nemkívánt vörös árnyalatot (az infra fényből eredően), avagy alkalmazhatsz külső IR/UV filtert. Az egésznek egy komolyabb hátránya van, mégpedig a védtelen szenzor. Jut eszembe, ha a kamerádban van beépített szenzortisztítás (pl ultrahangos por-lepergetés), akkor nem a filtert karcoltad meg, hanem a porvédőt, ami nem annyira vészes, hisz ha zavar, eltávolítod és a szenzort még mindig védi a filter. Milyen gépről is van szó?
2020. ápr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, sony a6000-esről van szó.
2020. ápr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Utána néztem, az A6000 ben ultrahangos por-lepergető filter van, szóval 100% hogy az karcolódott meg, ami még az UV/IR cut filternél is távolabb van a szenzortól. Ha engem kérdezel, szerintem nem vészes.
2020. ápr. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!