Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Star Adventurer Mini tulajdono...

Star Adventurer Mini tulajdonosok?

Figyelt kérdés
Hali! Akinek van SAM-je vagy használta valamikor: melyik volt a legnagyobb fókusztávolság, amit használtatok? Illetve hány másodperces záridőt kaptatok bemozdulás nélkül? A SA és a SAM merült fel bennem, de nem tudom melyik lenne számomra optimális. A SAM olcsó, viszont a Pro Kit-et venném, tehát L-adapterrel és ellensúllyal, de nincs AutoGuide, a SA drágább lenne, van AG, de a többi kellék eléggé sokba fájna. A lencsém egy tükrös 900mm F8 objektív és FullFrame gépen használom. Szóval azért kérdem, mert a SAM Pro verziója felé hajlok (tetszik a Wifi vezérlés és a kompaktság), de félek hogy AG híján nem bírkózna meg a fókusztávolsággal. Számolgattam és minimum 50 másodperces záridőre lenne szükségem, de nem tudom 900mm el megbírkózna-e a SAM (viszonylag precíz manuális pólusra állásal).
2020. ápr. 4. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is azt akartam venni eredetileg, de meggyőztek a boltban, vegyek EQ5 mechanikát inkább, mert ha később profibban akarom csinálni és veszek egy távcsövet, akkor arra a star adventurer már nem lesz jó. Egyszer se használtam sajnos amúgy, képtelen vagyok összerakni és bekalibrálni
2020. ápr. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Amióta kiírtam a kérdést, én is az EQ verziók között keresgélek, pláne ha pl egy GoTo frissítést is teszek rá, amin lenne ST-4 port. Am az EQ5 állvány nagyon precíz, javaslom hogy a neten nézz utána, ott sok infót találni róla, pikk-pakk összerakod majd :) Am kalibráción a pólustávcső beállítását érted? Nem bonyolult csak picit időigényes. Keresni kell egy távoli de jól látható pontot, mondjuk egy templom teteje, és annyi a dolgod hogy mindig állítasz egy picit rajta, mikor vízszintesben van, aztán függőlegesben, és ezt oda-vissza amíg mindkét pozícióban pontosan középre nem esik a célpont :)
2020. ápr. 13. 10:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Rendben. Köszönöm, ha vége a karanténnak megpróbálom. Igazából a tudásom hiánya a probléma, valóban. Kaptam kézikönyvet meg minden, de én mindig olyan voltam, egyszer mutassa meg valaki, és menni fog onnan. De majd fórumokon megpróbálok érdeklődni még. De most madárszezon van, úgyhogy arra koncentrálok. Egyébként sok sikert, bármit is választasz. Ja, egyébként a star adventurernek az előnye az, hogy tudod hordozni bárhova kb. Egy Eq5 gotot nem nagyon. Vagyis jóval macerásabb.
2020. ápr. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, a súlya hatalmas hátrány. Külföldön melózok, így hordoznom kell magammal, bármit is veszek majd. Szóval eléggé el vagyok veszve a választékokban, mert keret lenne rá bőven, csak az ember megfontolja hogy mennyit és mire... Na de neked pedig akkor jó szezont :)
2020. ápr. 13. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!