Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nővérem esküvőjét szeretném...

Nővérem esküvőjét szeretném megörökíteni majd, milyen gépet vegyek hozzá?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon érdekel a fotózás és videózás engem, de még sose határoztam el magam, hogy akkor vásárolok egy gépet, mert eddig még nem nagyon volt keresetem...

Fotós lesz az esküvőn, viszont videóst nem találtak csak nagyon drágán és én szeretném megörökíteni, mert biztos öröm lesz ezeket visszanézni később nekik és mert én is szívesen gyakorolnám, meg a fotóssal előre lebeszélve, ha nem zavarom egy-két fotót is csinálnék, kipróbálnám milyen.


Sajnos a keret 200-250 ezer forint. Annál többet nem tudok kiadni. Szerintetek ennyiből tudok venni egy olyan gépet ami azért szép videót készít és szép képeket?


Tudnátok nekem esetleg egy gépet javasolni? és ha szükséges milyen objektívet vegyek hozzá?

Tényleg sajnos nem értek hozzá:( de az 50mm-es, ha jól tudom szépen elhomályosítja a hátteret. A legtöbb gépet pedig 55mm-s objektívvel árulják.

Ennyi pénzből én a canon eos 800D-t és a nikon d5600-t láttam. Bármi mást tudtok javasolni vagy ennél jobbat a 200-250 ezres kereten belül szívesen fogadom.

Illetve még azt szeretném kérdezni, hogy gondolom állványt lenne érdemes hozzá venni, mert akkor nem remegne a kezem, ha sokáig egy eseményt veszek. Még van valami ami esetleg hasznos lenne?


Köszi a segítséget nektek előre is, bármi segítő választ elfogadok tőletek.

A későbbiekben is jó lenne a gép, mert családi eseményeket is szívesen fotóznék, videóznék.


Remélem, hogy a vírus addig elmúlik és lesznek esküvők:) augusztusban lenne:)


23L



2020. ápr. 14. 19:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Amíg nem értesz hozzá, tök fölösleges ennyit beinvesztálnod!


Nem lesz belőle értékelhető anyag, mert fogalmad nincs a fotózás alapjairól sem.

2020. ápr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
53%
1es, ez igazán haszontalan válasz volt :) a javaslatom magára a gépre egy zetor :) szerintem felejthetetlen élményeket fog tudni nyújtani :)
2020. ápr. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Mindkettő csak 1080p 60 fps-es felvételt tud, most már 4K 60 fps-est érdemes venni.

[link]

2020. ápr. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Így van.

Ha már szar, legyen 4k-ban szar.

2020. ápr. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

3-as igaz ez vicc? Egy 200ezres gép azért csak nem videóz ennyire szörnyűn. Így anyáék 20 ezer forintosa videóz. De ha tényleg így videóz elfogadom a választ, hisz nem tudom, nincs olyanom.


Első válaszoló megértem a válaszodat, de ha veszek mondjuk egy 70 ezer forintosat és esetleg tetszene akkor lehet sose fektetnék bele drágábba, mert hogy már kiadtam 70-et és az már 270-nek számítana nekem, mert nem hiszem, hogy bárki megvenné nekem és ha ezeknek rossz a minősége akkor gondolom annak sem jobb. Az a baj, hogy nem hiszem, hogy egy fotósuli lenne a legjobb megoldás, mert előbb tényleg magamtól kellene gyakorolnom. A telefonommal nagyon szeretek képeket meg videókat készíteni, na de az tényleg katasztrófa.


Nagyon szívesen veszem akkor, ha valaki küld egy olyan gépet, ami akkor legyen 300 alatt de inkább 250-hez közelítsen ami tényleg szép képet és videót készít.


Köszönöm nektek!:)

2020. ápr. 14. 21:44
 7/23 anonim ***** válasza:

Videózni 120 ezres GoPro Hero 8 szuper. Youtube-on nézzél felvételeket. 4K 60 fps fényképezők 350 ezer felett vannak.

Ma már trendibb videóalbumokat készíteni (ehhez vannak tök jó szerkesztők), mint csupán csak képeket.

2020. ápr. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Egy jó videós egy 50.000 Ft-os kamerával is tud jól videózni.


Egy amatőr meg hiába vesz milliós felszerelést, attól még amatőr marad

2020. ápr. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

mindegyik válaszban van igazság, de megfelelő tudás nélkül ezzel is nehéz mit kezdeni ugyanúgy, ahogy egy nagyon jó géppel sem mész semmire önmagában a megfelelő tudás nélkül. a profi nem csak azért kerül sokba, mert jobb gépe van, mint ami a te keretedbe belefér (meg mert neki mindjárt kettő is van mindenből, hogy felkészüljön arra is, ha esetleg pont az esküvőn megy valami tönkre és ez se akadályozhassa meg, hogy megfelelő anyagot tudjon leadni), hanem mert neki megvan az a sok év alatt felhalmozott tudása, tapasztalata, HOGYAN használja az eszközeit, hogy a végeredmény jól sikerüljön. ez az a tudás, amit neked is meg kéne szerezned hozzá, hogy legalább hasonló eredményt tudj elérni, mint ő. nem lehetetlen használható eredményt elérni, de messze nem olyan könnyű, mint gondolod. minél alaposabb és nagyobb tudással vágsz bele, annál több esélyed van a sikerre. és ez már a gép kiválasztására is igaz. amíg nincs meg az alapvető ismereted a technikáról, nem tudod, melyik fogalom mit jelent, mit hogyan befolyásol, addig értelmezni sem tudod, hogy ki miért azt tanácsolja, amit! hiszen nem tudod a tanácsokat ismeretekhez kötni.


a gép szinte mindegy. hasonló kategóriájú és árfekvésű gépek közt nincsenek óriási különbségek. a legfontosabb különbség a gépek közt a szenzor mérete. ez befolyásolja, mennyire zajosodik a kép/videó. mivel egy esküvőn előfordulhatnak sötétebb helyzetek is és nincs ráhatásod a körülményekre, leginkább ebben tud segíteni a gép. full frame érzékelővel jobb a minőség, viszont az drágább, nem fog beleférni a keretedbe. APS-C vagy kisebb érzékelő meg jobban zajosodik, de elérhetőbb árú. az eszközök és használatának megfelelő ismeretében akár egy gyengébb géppel is tudsz jó eredményt elérni. a megfelelő ismeretek hiányában meg egy jobb géppel se biztos, hogy tudsz használható eredményt elérni.


a másik dolog, amiben a technika segíteni tud, az objektív. emlegeted az 50 meg 55mm-t, de látszik, hogy nem tudod, mit miért mondanak. érdemes lenne legalább egy pár bevezetés a fotózásba cikket elolvasnod, hogy értsd ezeket. az az 55mm általában 18-55mm szokott lenni, ami egy zoom objektív, amihez kb. 3,5-5,6 fényerő szokott tartozni, ami nem a legfényesebb, viszont olcsó. az 50mm, ami szépen mossa a hátteret, az olcsóbban 50/1.8 vagy méginkább jóval drágábban 50/1.2 szokott lenni és pont az 1.x miatt mossa szépen a hátteret, nem az 50 miatt. ez egy másik, külön objektív, amit külön meg kell venned. meg külön meg kell tanulnod használni is, mert nagyon nem mindegy, hogy mikor és milyen hátteret mos el. arról nem is beszélve, hogy ha nem megfelelően használod, akkor a háttér helyett a témád is életlen lesz vele. egy ilyen objektívvel simán előfordulhat, hogy a menyasszony haja éles, de az arca már életlen. és elég gáz, ha ezt csak az esküvő után veszed észre, amikor már késő lenne korrigálni.


az állvány jó ötlet, valóban segít stabilizálni a felvételt. nem csak akkor, ha hosszabban veszel fel, mert rövid idő alatt is ugyanúgy remegni fog a kezedben a kamera.

viszont az állvány használata nehézkes, nehéz vele mozogni, megfelelő tapasztalat és rutin nélkül pláne nehéz gyorsan jól dönteni róla, hogy hova is tedd le, merre nézzen, hogyan használd menet közben. még ha otthon sokat gyakorlod is ezeket, egy folyamatosan zajló esküvőn, egy rakás ember között egészen máshogy zajlanak a dolgok, mint ahogy gondolnád és erre tapasztalat nélkül nehéz felkészülni. pláne, ha menet közben törnöd kell a fejed, hogy az állványt hogy kell kezelni, a gépet hogy kell kezelni, melyik beállítás mit is jelent, stb.


emlegették a FullHD, meg 4K felbontásokat. ez is szubjektív. ma már a 4K a trendi, meg a jövő szempontjából is jobb nagyobb felbontásban felvenni a dolgokat. viszont a 4K sokkal nagyobb felbontása sokszoros adatmennyiséget is jelent, amihez nem csak jobb kamera kell, ami felvenni képes ilyet. sokkal gyorsabb és drágább kártyák is kellenek, amik képesek ezt az adatmennyiséget folyamatosan rögzíteni. ha nem ilyen kártyát veszel a kamerába, simán előfordulhat, hogy csak 5-10 másodpercet tudsz felvenni a kártyára, sőt az is lehet, hogy már el sem indul a felvétel, mert nem elég gyors a kártya. na meg a mennyiség is kérdés, vajon mennyi felvételt csinálsz majd egy esküvőn? mennyi kártya kell hozzá, hogy biztosan ráférjenek a felvételeid?

a 4K felvételek eldolgozásához erősebb, komolyabb számítógép is kell, mert egy gyengébb számítógép még lejátszani sem biztos, hogy tudja, de ha le tudja játszani sem feltétlenül jelent, hogy normálisan tudja vágni őket. márpedig a videót meg is kell vágni, nem elég csak felvenni, aztán ott van.

egyébként nem csak a menő és sokak által követett YouTuberek közül forgatnak még mindig nagyon sokan FullHD-be 4K helyett, hanem a legtöbb tévé is csak FullHD-ben forgat és sugároz. szóval a 4K már elérhető és viszonylag elterjedt is, de messze nem használják ki annyian, pont azért, mert üzemszerűen jóval nehézkesebb dolgozni vele és nem is biztos, hogy megéri. ugyanakkor egy esküvő felvétele hosszú távra készül. nagy kérdés, hogy érdemes-e eleve rosszabb minőségben megörökíteni, mint lehetne...


az egyszerre fotózást és videózást meg felejtsd el! pláne egy esküvőn. egyébként is ezer felé kell majd figyelned a környezet, emberek kerülgetése, milyen szögekből csináltál már felvételt, milyet kéne még, a fények, fénymérés, a gép beállításai, stb. ezek között még arra is figyelni, hogy fotókat is csinálj, teljesen felesleges megosztása a figyelmednek. arról nem is beszélve, hogy egy pillanatot vagy fotózol, vagy videózol. ha mindkettőt csinálod, óhatatlanul bánni fogod a döntést, hogy miért nem a másik módon örökítetted meg azt a pillanatot, miért hiányzik a videóból az a csók, vagy pillantás, ha fotón megvan, vagy fordítva. ez még sok év komoly tapasztalattal és profi felszereléssel is nagyon nehéz feladat volna. kezdő fotósként, amatőr géppel, tapasztalatok nélkül meg pláne ne akarj egy fenékkel mindjárt két lovat is megülni, egy valamiben próbáld meg a tőled telhető legjobbat alkotni.

2020. ápr. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
a legnagyobb gond az, hogy a 3-as által poénból linkelt videóból, aminek a címe ugye a világ legrosszabb esküvői videója neked csak a képminőség jött át “anyáék 20 ezres gépe jobb videót csinál”, azt észre se vetted, hogy a képen feltűnően nem az látszik, aminek kéne. a kompozícióból egyértelműen látszik, hogy egy rendesen megkomponált videó kb. negyedét vágták ki. de téged ez nem is zavar, csak a képminőség...
2020. ápr. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!