Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik fényképezőgép/kamera...

Melyik fényképezőgép/kamera képes videózás közben rád fókuszálni, miközben elhomályosítja a hátteret?

Figyelt kérdés

ilyesmire gondolok, csak VIDEÓ közben. Ha kirakom a szoba közepére, akkor én leszek fókuszban, miközben a tőlem több méterre lévő "háttér" homályos lesz.


[link]



2020. máj. 18. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fotót akarsz így készíteni vagy videót? Mert előbbire elég sok gép képes, utóbbira normális minőségben már kicsit szűkösebb a választék.
2020. máj. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Leginkább objektív függő, meg persze ha videózol az autófókusz minőségétől is.


Két fizika tényező fontos.

1 Valós gyújtótávolság. Minél nagyobb az objektív gyújtótávolsága annál szebben mos.

2 fényerő. Minél nagyobb a magszimális fényereje az objektívnek, annál jobban mossa a hátteret.

2020. máj. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
koszi szepen! videot akarok kesziteni, fotonal mukodik. Azota megneztem kb 3 videot arrol, h hogyan kell. Nekem van egy panasonic FZ1000-esem, akkor mossa a hátteret, ha kicsit messzebb teszem a videózni kivant targytol es rakozelitek. Tehat ahelyett, h kozelrol vennem fel, tavolrol veszem, kitolom a lencset es kesz... de meg nem tokeletes
2020. máj. 18. 17:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Ami még nagyon számít, az a szenzorméret!!


APS-C kelleni fog minimum. Ez amúgy is a filmes szalag mérete körül van, tehát a mai videokamerák is ezzel dolgoznak (RED profi filmes kamerák szenzorai is hasonló méretűek). De egy full frame szenzoros kamerával már mégkönnyebb elérni az alacsony mélységélességet.


Jól látod, hogy ha távolabb állsz, és visszaközelítesz, akkor el lehet érni a homályosítást.

Fontos még, hogy a háttér is távol legyen a témától.


Minél alacsonyabb f értéket tud az objektív, annál alacsonyabb a mélységélesség.


Tehát egy 50mm f2 homályosabb elkülönítést tud, mint az 50mm f4.

Egy 80mm f4 homályosabb lesz az 50 mm f4-nél, de sokkal messzebb is kell álnod majd a témádtól, crop hatás érvényesül.


A te fényképeződ 1 inches szenzorú. Ez kb 5-ször kisebb az APS-C-nél.

Nem igazán lehet vele elérni a homályos háttér hatást. Ha ez a cél, akkor... asszem ha S módban vagy, akkor az f értéket állíthatod manuálisan. Le kell vinned a minimumra, ami f2.8, ha nem zoomolsz, és f4.0 maximum zoomnál (ez folyamatosan változik, a lencsék kitolódása miatt fizikai korlátok jönnek be, ezért nem tud mindig a legtágabbra nyílni a rekesz, amit a minél kisebb f érték jelez). Ezt valahogyan biztosan ki lehet számolni, hogy pontosan mekkora zoomnál lesz a legkisebb a mélységélesség(tehát hol a legnagyobb a háttérelmosás), de én ehhez nem értek 😃

Régen találtam ehhez kalkulátort. Valószínűleg „dof calculator”-ra kiadja google


Lehet ezzel csinálni néhány jó képet, de videót nehéz lesz a távolság miatt. Igen. De próbálkozni érdemes... tulajdonképpen ez a bridge kamerák lényege is. Megtanulhatod rajta a fotós alapokat.


Ha angolul is érdekel, akkor „shallow depth of field”-re keresve értheted meg a dologt. Tehát alacsony mélységélesség amit keresel.

2020. máj. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ! Tökéletesen értem! Általában angolul keresek rá az ilyenekre, sokkal több a tartalom :)

Nem hiszed el, h mennyire hasznos a tudásod :D :) Köszi

2020. máj. 19. 01:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!