Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Igaz hogy egy akkumulátoros...

Igaz hogy egy akkumulátoros készuléket -akár kamera akár mobil akár laptop, stb. nem szabad addig használni amig lekapcsol, hanem addig kell amig piros zonába nem kerul, vagy ha nem szines a zona amig negyedéig legalább még fel van töltve?

Figyelt kérdés
Máskép az akku élettartama drámaian lecsökken?
2020. máj. 22. 09:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem igaz. Annyi igaz ebből, hogy nem szabad lemerülve tárolni hosszabb ideig, mert akkor túlmerülhet.
2020. máj. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

A Li-ion akkuk integrált védelme lekapcsol, amikor a feszültség 2,5 V alá esik, azaz nem tudod túlmeríteni.

A 0 % sem túlmerítés, hanem csak a normális használat alsó szintje.

A piros zóna meg csak arra figyelmeztet, hogy pórul járhatsz hamarosan, mert kikapcsol a gép és akkor nézhetsz.

Amikor egy akkut sokáig raktároznak, 50 % töltöttség a legkedvezőbb számára és a laptop is kinyírhatja, már amelyik állandó 100 %-on tartja, hálózati üzemnél.

De napi használatnál nyugodtan ingadozhatsz 0-100 között, arra való.

2020. máj. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Fele igaz. Jobbat tesz neki ha nem meríted le teljesen.
2020. máj. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszi. csak mert fél éves kamera akkut igy használtam s tönkrement. de akkor mégse miattam? tárolás gyakorlatilag nem volt, legalábbis nem hosszu.
2020. máj. 22. 10:08
 5/13 A kérdező kommentje:
(és egy teljes feltöltés utáni lemerulésig fozotás utáni napon adta meg magát.)
2020. máj. 22. 10:09
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez inkább gyártási hiba lehetett. Erre a garancia valószínűleg kiterjed, szóval szerintem fuss vele egy kört.
2020. máj. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszi. saját hulyeségem miatt nem akartam volna kereskedőt zaklatni, de igy igen. amugy mennyi élettatam nvekedés várhato, ha piros zonában mindig inkább rátöltök? s igaz, hogy nem jo teljesen feltölteni csak 80-90%-ig? Ugy értem, további élettartam növekedés várhato, ha igy tesszuk?
2020. máj. 22. 10:18
 8/13 anonim ***** válasza:

sőt még néha jót is tesz neki ha kikapcsolásig meríted, így tudod kalibrálni a készülékeedet, hogy tudja mennyi pontosan az akku 0%-a. (Az akku nincs teljesen lemerülve még ilyenkor, megvédi az elektronika)


Annyi probléma lehet ezzel, hogy ha éppen írás, olvasás történik az adathordozóra és akkor kapcsol le az akku akkor adatvesztés léphet fel! Súlyosabb esetben akár az adathordozó (SD kártya...) úgy hibásodik meg, hogy javíthatatlan lesz.

2020. máj. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nincs összefüggés, magam is notóriusan 0-100 között járatom a telefonokat már több, mint 20 éve, de ezek máig élő akkuk (fiókban élő némelyik).

Fényképezőgépnél lehet olyan esetleg a 8,4 V-os töltőknél például, amelyik a töltés végén nem kapcsol le, csak jelzi, hogy telítődött (lecsökkent az akku által felvett áram), de a 8,4 V végfeszültséget rajta tartja mindaddig, míg le nem veszed töltésről.

Noha ez is tervezett, de amelyik így működik, annál ajánlatos inkább levenni a telítődés jelzése után.

De nehogy valaki félreértse, telefonokra ez nem vonatkozik. Az rendesen lekapcsolja a feszültséget és estétől reggelig nyugodtan maradhat bedugva, még a figyelmeztető felirat dacára is (a felirat az egész napos bedugás ellen szól csak).

2020. máj. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek, mondjuk ez az sd kártya hiba is elég meggyőző, akkor ha jol értem videozni már nem ajánlott a piros zonában, teljesen ures jel esetén meg még egy fotot elustni se jo ötlet.


mégegy kérdés, ha a telefon belső memoriájára videozok, merulésik s videozás közben kapcsol le, akkor megtörténhet hogy a telefon belső memoriája hibásodik ugy meg hogy javithatattlan lesz, amit még csak ki sem lehet cserélni, mint egy sd kártyát?

2020. máj. 22. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!