Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet ajánlot...

Milyen fényképezőgépet ajánlotok természetfotózásra? ( többi lent )

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már minimum 5 éve nyüstölöm a Sony A58amat,egy 55-300as SALT objektív társaságával. Viszont jobban elszeretnék mélyedni a fotózás világában,viszont ha a fényképezővel talán,de az objektívemmel tuti nem fog menni, mivel lassan autó fokuszál,és legtöbbször nem is oda ahova kéne,vagy ha be is fókuszálja,mire lenyomom a gombot valamiért hirtelen a hátteret fókuszálja be. De mivel az ennél jobb A bajonettes objektivek már marha drágák,úgy gondoltam hogy akkor állományt frissitek,és akkor legalább lesz egy pót vázam obikkal. Leginkább vad illetve madár fotózással szeretnék foglalkozni,ezért fontos lenne a jó auto fokusz ( mivel szemüveges vagyok és nemtudok normálisan belenézni a kis kukucskálóban, ezért manuális fókusznál a 90% egy kaki lesz,a fényképezőgépnek az LCDje pedig nagyon világos,esélytelen hogy azon állitsam be normálisan az ISO-t stb). Jelenleg Nikon Z50ent néztem ki magamnak,illetve Sony Alpha 6500,viszont nagy köztük az ár különbség is ( konkrétan a Nikon 2 kit objektivvel ugyanannyi mint a Sonynak csak a váza,és azért a kezdetekhez amig nem tudok új obikat venni,az a 2 obi egész sokmindent lefedd) illetve a Sonynak oldalt van a kukocskálója,és aki szemüveges és ezt a gépet használja,tudna e véleményt írni,hogy őt mennyire zavarja? Nektek melyikkel van véleményetek,mi a pro és mi a kontra? Esetleg ekkora összegben (400.000 kb) milyen MILC de nem fapados gépeket tudtok?Márkátol független vagyok, egyszer mindent meg kell próbálni,hátha rá akadok arra a gépre amit nekem terveztek,bár a Sonyval se volt bajom,sőt :D

Itt egy pár darab kép: [link]


[link]



2020. jún. 1. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Canon EOS-1D X Mark II
2020. jún. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

Meg mondjuk ilyen lencsét:

Canon EF 600mm f/4L IS III USM

2020. jún. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
400.000 ftbol mar nem sonyt kell venni hanem canont. Akar hasznaltan is.
2020. jún. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

ha a szemüveg ennyire fontos szempont, miért nem használod a keresőnél a dioptria korrekciót (kis tárcsa a kereső jobb oldalán)?

az pont azért van, hogy szemüveg nélkül bele tudj nézni a keresőbe és ugyanolyan élesen lásd, mintha szemüveg lenne rajtad, vagy jó lenne a szemed mert a kereső élességét a szemedhez tudod állítani vele.


a legtöbb komolyabb, nem kompakt gépen van ilyen, így az általad említett mindhárom gépen is.

2020. jún. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nem árt figyelembe venni, hogy a természetfotó (pláne madarak) az egyik legnehezebb és leginkább felszerelés igényes műfaj - a másik ilyen a sportfotó. itt nem nagyon lehet kompromisszumokat kötni, hogy elég az olcsóbb obi, olcsóbb gép, mert az olcsóbb általában nem fog olyan jól teljesíteni.

másrészt viszont 50 éve, manuál fókuszos gépekkel is készültek remek képek, csak többet kellett küzdeni értük, na meg nagyon máshogyan kellett dolgozni velük (pl. nem odaállítod az élességet, ahol a téma van, hanem beállítod az élességet és megvárod, hogy a téma mikor ér oda)...


a Sony féligáteresztő tükrös gépekkel egyáltalán nincs tapasztalatom, de hallottam panaszokat AF problémákra velük. nem tudom, hogy gép, technológia vagy objektív függő. talán nem véletlen, hogy a Sony kivezette a féligáteresztő tükröt és teljesen más objektíveket tervezett a tükörnélküliekre.


a Sony ma már csak tükör nélküli gépeket gyárt, azok egyre jobbak és egyre versenyképesebbek is a tükrös gépekkel, van amiben verik is őket sokak szerint (mások szerint viszont még mindig nem). az újak viszont drágábbak, a régebbiek meg nem biztos, hogy annyira megfelelnek az igényeidnek.

ráadásul azt nagyon nehéz is másnak megmondania, hogy neked jó lesz-e vagy sem, mert mindenkinek mások az igényei, érzékenysége és az ízlése. még ugyanabban a műfajban is. legjobb, ha ki tudod saját magad próbálni élesben, hogy neked melyik gép mennyire válik be.


a Canon és Nikon eddig jobbára a tükrös gépekre koncentrált, ezekből a régebbiek is elég megbízhatóak, ráadásul egyre olcsóbban beszerezhetők használtan, így kisebb rizikót jelentenek.

az újabb MILC-eik már nekik is egyre jobbak, de még nem egyértelmű, hogy mennyire versenyképesek a tükrösekkel (már csak azért sem, mert eddig ők azért inkább a tükröseket akarták eladni tükörnélküliek helyett). viszont mivel az újak, drágák is, így jóval nagyobb beruházást jelentenek és ha mégsem felelnek meg az igényeidnek, akkor bukni is nagyobbat telehet velük.


#1-2 elég durván bedobta a Canon (egyik) legkomolyabb gépét, de van benne valami, hogy ha komolyan akarsz természetet fotózni és limitáltabb kereted van rá, akkor valami hasonlóval jársz legjobban. a Canon nemrég hozta ki az 1DX 3. változatát, így az első-második már olcsóbban elérhető és azok is elég jó gépek. objektívből meg az egyik legnagyobb kínálat van Canonra, pláne használtan. akár 10-20 éves nagyteléket is megvehetsz az új változatok árának töredékéért (mondjuk azzal érdemes számolni, hogy alkatrész utánpótlás 8 éven túl nem biztos, hogy van mindenhez, ha elromlik valami)...


Sonyból az a7III és az a9 már elég komoly gépek, elég jól versenyben vannak a legkomolyabb tükrös gépekkel. viszont ezek drágábbak is a keretednél. a régebbiek meg már nem biztos, hogy megfelelnek a komolyabb természetfotós igényeknek. ugyanez igaz az alacsonyabb kategóriák újabb gépeire, mint az a6500. lehet, hogy elég lesz neked, de nem biztos, hogy minden helyzetben így lesz és ezt mi nem tudjuk helyetted eldönteni, mert te vagy azokban a helyzetekben.


sokan pl. az elődjét az a6000-et is nagyon dícsérik a mai napig, nekem pedig egyáltalán nem sikerült megbarátkoznom vele - nyilván mások az igényeink és máshogyan szeretném használni, mint ahogyan lehet. csak a saját tapasztalataidban bízz!

2020. jún. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sony a6000-es nem rossz kis gép, két dolog bosszant vele kapcsolatban, nincs stabilizátor a vázban, ha sorozat képet csinálok, raw+jpg formátumban, nagy isten kivárni, mire elmenti. Ezeket leszámitva én elégedett vagyok vele, mint amatőr hobbi fotós, saját szórakoztatásomra pont elég.
2020. jún. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#4es mivel leginkább madarakat fotózok ezért szemmel is követnem kell őket, ami szemüveg nélkül nem nagyon megy :D Fel le veszegetni elég időigényes

5# Köszönöm a hosszú írást,tudom,hogy alapbol a fotózás drága dolog,pláne ha az ember hivatásosan elkezdi csinálni a madár és vad fotózást,viszont én atól még messzejárok :D Inkább csak még jobban belemélyedni, de nem profi gépekkel, egy közép kategoriás gépet szeretnék magamnak, amivel ha úgy van,akár főiskolára/egyetemre is mehetek,hátha egyszer...:D

#6 Köszönöm az ajánlást és hogy leírtad a tapasztalatod,ő után is utánna nézek :)

2020. jún. 2. 16:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát, egy lehetséges kombó az a Canon 7D és az EF 100-400 első változata, utóbbi 250 körül tud gazdát cserélni, előbbi meg már nem olyan drága.

Ez ugyebár az APSC minden előnyével és hátrányával (1,6-os szorzó madárhoz mindig jól jön, de a zaj reálisabb veszély, mint FF-nél).

Ezekkel a kompromisszumokkal a baj, hogy mindig van egy picivel (?) drágább, ami picivel (?) jobb. :)


"#1-2 elég durván bedobta a Canon (egyik) legkomolyabb gépét, de van benne valami" Hát persze. Viszont ezelőtt 10 évvel meg csak az 1Dmark4 volt, és akkor is kerültek madárfotók a címlapokra. 2005 körül meg a "profik" is csak a 20D-vel kúsztak ki a természetbe.


Ez a fotózás is már csak olyan, mint a magyar lovassport. Akinek nincs pénze, az a vágóhíd kapujában veszi meg a lovat, és télen a kikotort trágyával rakja ki a kört, hogy a ló ne csúszkáljon, akinek van pénze, az világhíres versenyző nyugat-európai istállójából hozat kilencvenmillióért lovat, és a huzatmentes, jól megvilágított fedett lovardában iskoláztatja. Aztán néha a vágóról mentett ló meg jobban teljesít. De csak néha. :)

2020. jún. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 7 éve fotózok madarakat 70D+ 100-400 mm-es kombóval. Elég jó, de én már nem vagyok megelégedve az objektív minőségével, és sokszor már a fényképező képességei sem megfelelőek. Én ha most újra erre a témára vásárolnék kamerát meg objektívet, akkor Lumix G9-et és Leica 100-400asat vennék. Jóval messzebbre lehet látni vele, a szenzor mérete miatt, és a sony a92 és canon 1dx3 sebességét is tudja, ezeknek a gépeknek az árának a töredékéért. Ez a kombó kb 1 millióból kijön, de használtan még olcsóbb. Bár én most átmegyek esküvő és eseményfotózásba, hogy pénzt keressek, de amint tehetem, egy ilyen kombót veszek majd természetfotózáshoz.
2020. jún. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!