Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet vegyek?

Milyen fényképezőgépet vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék új fényképezőgépet venni, de túl nagy a kínálat.


1: Ami fontos lenne:


- Túkör nélküli (Milc)

- Gyors autófókusz

- sorozat felvétel (a jelenlegi gépem nagyon lomha a 3kép/ másodprerccel)

- időjárás állóság, de legalább csepp álló legyen.

- APS-C vagy Full frame szenzor

- Autómata ISO-ba lehessen maximum záridőt állítani.


2: Amit jó ha tud:


- Vázba épített stabilizátor

- Kihajtható/ dönthető kijelző

- Érintő kijelző


Mennyit szánnék rá? 1000 Eurónál kevesebbet.


kompromisszumok:


- A méret egyenlőre nem lényeg.

- Bármelyik márka szóbajöhet.

- Ár is lehet kicsit több, ha tényleg annyival jobb.

- A 2-es pontból bármi kihagyható, ha tényleg csak luxus.


Hetek óta teszteket nézek és egyenlőre a Sony a6400 ami majdnem jó. Ami tetszik benne az az autófókusz. Viszont lehet, hogy csak túl van reklámozva és a többi gyártónak is jó az autófókusza.


A válaszokat előre is köszönöm.



2020. aug. 9. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

"- Autómata ISO-ba lehessen maximum záridőt állítani."

Végre valaki, aki tudja, hogyan kell használni egy modern gépet!


Canon DSLR-ről Sony A7R3-ra, majd néhány hete A7R4-re váltottam, nagyon meg vagyok elégedve (hivatásosként komolyak az elvárásaim). Az említett 6400 autofókusza a Sony legmodernebb "Real-Time Tracking" algoritmusát használja (ez a Sony ütőkártyája már egy ideje) és valóban olyan jó, amilyennek a videókban látod. Időjárásálló a váz, van Auto ISO max. záridő állítás, viszont nincs IBIS, míg a 6600-ban van, ez viszont már 500e körül mozog. Ha a szenzor-stabilizátor nem elengedhetetlen, akkor a 6400-zal nem lősz mellé, viszont erre még objektívet kell venned.

2020. aug. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fuji X-T3-mat már ezer euró környékén láttam objektívvel. Autó fókusz sebességben a fuji gépek nagyon jók, és jó minőségű objektíveket lehet relatíve olcsón venni hozzá.
2020. aug. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Végre valaki, aki tudja, hogyan kell használni egy modern gépet!"

Ha teljes manuál módba használnám a gépet és mire mindent beállítanék, akkor addigra álvánnyal (vagy ahogy mondnani szokták: bottal) üthetném a téma nyomát. :) Jó dolog a teljes autómatika is, viszont a fényképezőgép nem tudja, hogy mégis mit akarok. Ezzel az opcióval pedig csak jól járok.


"viszont nincs IBIS, míg a 6600-ban van..."

Igen ezt nem tudtam még eldönteni, hogy tényleg megér annyi pénzt nekem a stabilizátor. Míg az a6400-est 870 euró körül árulják, addig az a6600 1400 Euró.

De belegondolva lehet jobban járok az olcsóbbal és a megmaradt pénzt hozzáteszem az objektivekre szánt kerethez.

2020. aug. 11. 21:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Lumix G80at is érdemes megnézni


10kép/mp sorozatot tud redőnyzárral

4K fotó 30kép/mp

2020. aug. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Stark2000 ***** válasza:
Ha annyira fontos a stabilizátor, nézhetsz előző generációs A6500-at is használtan. Elég jó áron mennek, és még mindig egy nagyon-nagyon jó gép. Ha esetleg A6400-re esne a választásod, van néhány stabis lencse Sony vonalon (asszem OSS-el jelölik ami stabis) amiket megtudsz lesni. Tesztek alapján ugyan annyit tudnak ezek mint egy szenzor stabi.
2020. aug. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

2-es Feladtad a leckét. :)


Elmentem egy fotószaküzletbe gépeket próbálni. Az eladók nem nagyon ajánlották a Sony-kat a menürendszere miatt. (A6100-at ki is tudtam próbálni. Gondolom a menürendszer ugyanaz, mint az A6400-nél csak kevesebb a beállítási lehetőség) Helyette Fujikat ajánlotttak Kirakták elém, 2 gépet (X-T200, X-T30)hogy próbáljam ki azokat.

Igazuk volt, sokkal egyszerübb a kezelése a Fujinak.

2020. aug. 16. 00:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Örülök, SONY-m van, A7.

Ha visszapörgethetném az időt Fujit vennék, az a rendszer egy álom.

2020. aug. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!